Sabote ettirmeyiz

Giriş Tarihi: 15.10.2015
Sabote ettirmeyiz
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Devrim otomobilinde olduğu gibi olayı baştan boğmaya yönelik bir anlayışı kabul etmediklerini belirterek, "Kimsenin bu girişimi sabote etmesine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

KOPYA İDDİASI DOĞRU DEĞİL

Işık, fikri mülkiyet haklarının geldiği bu noktada kimsenin başka bir aracı kopyalamasının mümkün olmadığını söyledi. Kopya iddialarını reddettiklerini belirten Işık, güçlü bir işbirliği çalışması sürdürdüklerini ve işin detaylarını gelecek süreçte ya kendisinin ya da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklayacağını dile getirdi. Işık, şu değerlendirmelerde bulundu: "Böyle bir dünyada, böyle bir anlayış olabilir mi? Hiç olmazsa bu tip milli konuları karşıtlık üzerinden değerlendirmeyelim. Bu, milli bir konudur. Türkiye kendi, menzili uzatılmış elektrikli aracını üretecek. Tarihi, bari bu defa tekerrür ettirmeyelim. Yapılan güzel şeylere sahip çıkalım, eksiklikler varsa eleştirelim ama 1961'deki gibi olayı başlangıçta boğmayalım. Biz belirli bir program dahilinde çalışıyoruz. Türkiye'nin geleceği açsından önemli bir çalışma yürütüyoruz, güçlü bir işbirliği içinde bunu yapalım."

BABAYİĞİT 2016'NIN İLK 3 AYINDA BELİRLENİR
Yerli otomobil konusunda ne yaptıklarını çok iyi bildiklerinin altını çizen Işık, 'babayiğit' ile ilgili çalışmayı 2016'nın ilk 3 ayında tamamlamak istediklerini söyledi. Işık, otomobilin ismine ise sonra karar verileceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabote ettirmeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN