Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babayiğitlerin fuarı

Binlerce KOBİ, tek çatı altında yapılan 3 ayrı fuarla biraraya geliyor. Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı TÜMEXPO'ya, otomotiv yan sanayisi firmaları da büyük ilgi gösterdi

Giriş Tarihi: 17.10.2015
Babayiğitlerin fuarı
Yerli otomobille ilgili itirazlara cevabı otomotiv yan sanayisini kobi'leri TÜMEXPO Fuarı'nda verecek. Fuara katılan şirketler, yerli otomobil markasına destek verirken, "Her türlü görevi heyecanla bekliyoruz" dedi. Discover Events organizasyonuyla 22-25 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde (ICC) gerçekleşecek olan TÜMEXPO, ALLINTECH ve Helal Expo Fuarları, binlerce KOBİ'yi buluşturacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı fuara, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, İslam Kalkınma Bankası Başkanı Ahmad Mohammad Ali, Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Muhammad Şhahbaz Sharief, çok sayıda devlet adamı, yabancı konuklar, Türk girişimcileri ve sanayiciler katılacak. 2. Uluslararası KOBİ Şûrası'nın da gerçekleşeceği fuarda, yerli-yabancı 40 bini aşkın ziyaretçi ve bin 600 alım heyeti ağırlanacak. TÜMSİAD Başkanı Yaşar Doğan, TÜMEXPO Fuarı'nın bu yıl 3'üncüsünü düzenleyeceklerini söyledi. Doğan, "Ana hedefimiz üreticiyle ilk alıcıyı buluşturmak" dedi. Doğan, yerli araç projesini KOBİ'lerin heyecanla karşıladığını söyledi. Doğan, "KOBİ'lerimiz dünya otomobil sektörüne ürün ihracatı yapıyor. Bir Türk markasını hayata geçirecek olmamız bizi heyecanlandırıyor. Gereksiz eleştirilere kulak asmıyoruz. KOBİ'ler olarak verilecek her görevi yapmaya hazırız. Bu fuar da babayiğitleri toplayacak" diye konuştu.

DÜNYA HELAL KONSEYİ KATILACAK

TÜMEXPO ile eş zamanlı düzenlenecek olan 6. Helal Expo Fuarı da Gimdes-Discover Events tarafından organize ediliyor. Fuarla helal gıda ihracatının artacağını belirten Discover Events Başkanı Yunus Ete, Endonezya, Malezya gibi ülkelerin Dünya Helal Konseyi'ne akredite olmuş kurumların sertifikasını kabul ettiğini belirterek, Türkiye'de sadece GİMDES'in bu konseye üye olduğunu kaydetti. ICC'de yapılacak diğer fuar da ALLINTECH Tüm İnovasyon Teknolojileri Fuarı. Fuar'da İnovasyon Teknolojileri Zirvesi de düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babayiğitlerin fuarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN