Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babacan'dan 1 milyarlık 3 yatırım

Giriş Tarihi: 19.10.2015
Babacan'dan 1 milyarlık 3 yatırım

Babacan Yapı , İstanbul ve Gaziantep'ten portföyüne yeni arsalar ekledi. Yılsonuna kadar 3 projeye birden başlamaya hazırlanan şirket, 1 milyar lira hasılat bekliyor

Bütün projelerini satın aldıkları yeni araziler üzerinde inşa eden Babacan Yapı, arazi portföyünü genişletiyor. Şirket, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) İstanbul ve Gaziantep'te satışa sunduğu iki arsanın yanı sıra İstanbul Esenyurt'ta bulunan eski yağ fabrikasını da satın alarak portföyüne kattı. Babacan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, "40'tan fazla proje yaptık. Esenyurt'taki proje sayımızı 6'ya çıkarıyoruz. 45 milyon dolar ödeyerek bu yılın başında 36 bin metrekarelik satın aldığımız eski yağ fabrikası arazisinde kentsel dönüşüm kapsamında Babacan Premium projemizi gerçekleştiriyoruz. inşaatına eylülde başladık" şeklinde konuştu.

3 PROJEYE BAŞLIYOR
Babacan, "Basın Ekspres Yolu üzerinde 16 bin 572 metrekarelik arsa ile Gaziantep Şehitkamil ilçesindeki 19 bin 206 metrekarelik araziyi de özelleştirme ihalesiyle satın aldık. bu arazi de daha önce Köy Hizmetleri olarak kullanılıyordu" diye konuştu. Satın aldıkları araziler üzerindeki projelerin satışına yılsonuna kadar başlamayı hedeflediklerini söyleyen Babacan 3 projeden 1 milyar lira hasılat beklediklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babacan'dan 1 milyarlık 3 yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN