Zorlu: Motor için çalışıyoruz

Giriş Tarihi: 21.10.2015
Zorlu: Motor için çalışıyoruz
13 Ekim'de görüntüleri ortaya çıkan yerli otomobil Türkiye'nin en önemli gündem maddesi olmaya devam ediyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın Vestel'in projeye dahil olacağı bilgisini paylaşmasından sonra Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, aracın motor üretimi için bakanlıkla kendi ekipleri arasında bir çalışmanın olduğunu doğruladı. Zorlu, motor üretiminin zor bir süreç olduğunu vurgulayarak, "Sonuçta bisiklet üretmiyoruz, motordan bahsediyoruz. Kolay değil. Bu uzun soluklu bir çalışma" ifadelerini kullandı.

40 MİLYON EURO
Saab ile çalışmanın Türkiye'ye maliyetinin 40 milyon euro olduğunu söyleyen Fikri Işık, "Şu anda Saab9- 3'ün üç modelinin fikri mülkiyet haklarını almak durumundayız. Tüm Ar-Ge'de fikri mülkiyet Türkiye'de olacak. İsim de Türk olacak. Bizim için bu işbirliğine girmek önemli" dedi.

JETTA VE CADDY ASKIDA
Bakan Işık, Volkswagen'in dün itibarıyla Jetta ve Caddy'de 1.6 dizel motorlu araçlarının satışını gönüllü olarak durduracağı bilgisini de verdi. Işık, "Teknik güncellemeler yapıldıktan sonra araçlar tekrar satışa sunulacak. Konuyu yakınen takip ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zorlu: Motor için çalışıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN