Taşerona toplu sözleşme müjdesi

Giriş Tarihi: 24.10.2015
Taşerona toplu sözleşme müjdesi
Hak-İş'in 13'üncü Genel Kurulu ve 40'ıncı Kuruluş Yıldönümü etkinliğine katılan Başbakan Davutoğlu şunları söyledi:
TOPLU SÖZLEŞME TALİ MATI: Toplu sözleşme süreci devam eden taşeron işçilerin sözleşmelerinin ivedilikle sonuçlandırılması için gereken talimatları da buradan veriyorum. Toplu sözleşme hakkı dahil, bütün haklarının temini konusunda gerekli yasaları çıkardık. Bunları rafta dursun diye çıkarmıyoruz, uygulamak için çıkarıyoruz.Taşeron işçilerimizi asli işlerde kamuda istihdam edeceğiz. Meseleyi kökünden çözmeye kararlıyız.
935 BİN YENİ İSTİHDAM SAĞLADIK: 13 yılda iş gücümüz 8 milyon 541 bin kişi arttı. Geçen yıl dünya ekonomisi küçülürken, çevre ülkelerde büyük jgerilimler yaşanırken 935 bin yeni iş alanı oluştu, 935 bin istihdam sağladık. Kayıt dışılığı önemli ölçüde azalttık. Sigortalı sayımızı 12 milyondan 21 milyona çıkardık.
HAK-İŞ GİBİ YOLA ÇIKTIK: Hak-İş'in sadece 28 Şubat sürecindeki gür sesli direnişi, tek başına iftihar vesilesi olmaya yeterdi. 28 Şubat'taki cuntacı eğilimlerle her türlü özgürlüğün, en çok da inanç ve düşünce özgürlüklerinin üzerine gidilirken Hakİş, onların karşısında emeği savunduğu gibi düşünce ve inanç özgürlüğünü de aslanlar gibi savundu. AK Parti olarak 2001'de Türk siyasetine çıktığımızda da, 2002'de iktidara geldiğimizde de hakim siyasetin farklı bir yolunun olabileceğini göstermek istedik. Hak-İş gibi yepyeni bir zihniyet ve anlayışla yola çıktık.
HAZRETİ HÜSEYİN 'İN GELENEĞİ YAŞIYOR: Her zaman 'Hüseyni' duruşun yanında olduk. Bugün eğer ülkemiz çağdaş Yezitlerden kaçan milyonlarca kardeşimize ev sahipliği yapıyorsa, dünyanın neresinde olursa olsun başı dara giren, mazlum olan rahat ve huzur içinde yaşayacağı bir yer aradığında yönünü ülkemize dönüyorsa bu Hazreti Hüseyin geleneğini bu ülkede yaşandığının en güzel işaretidir.

SON TERÖRİSTE KADAR: Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Devletimize ve milletimize zeval vermesin. Sson aylarda kaybettiğimiz bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Onların yürüttüğü mücadeleyi mutlaka Türkiye'de son bir terörist kalana kadar süreceğimizi de bir kez daha iletmek istiyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşerona toplu sözleşme müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN