Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarıyı gölgeleyemezsiniz

4.5G ihalesi IMT-Advanced Yetki Belgesi İmza Töreni'nde konuşan Erdoğan, "Birkaç haftada dev yatırımları hayata geçirdik. Türkiye'yi terör ve krizle ananlar başarıları gölgeleyemeyecek" dedi

Giriş Tarihi: 28.10.2015
Başarıyı gölgeleyemezsiniz
Türkiye'de mobil internet hızını bir üst lige taşıyacak olan ve ihalesi 26 Ağustos'ta gerçekleştirilen 4.5G'de imzalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle atıldı. 4.5G IMT-Advanced Yetki Belgesi imza töreninde konuşan Erdoğan, Türkiye'de çok büyük projelerin hayata geçirilmeye devam edileceğini söyledi. Türkiye'nin karşı karşıya olduğu sorunların geçici olduğuna inandığını belirten Erdoğan, "Biz çevre ülkelerde yaşanan olaylarla, Paralel Devlet Yapılanması ihanetiyle, terör örgütleriyle uğraşırken asla projelerimizi bir kenara bırakmadık. Hem bu hadiseleri yakından takip ediyor hem de hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Bizi terör ve krizle gündemimizden uzaklaştırmaya çalışanlar başarımızı gölgeleyemeyecek" dedi.

CUMHURBAŞKANI: 90'LARA DÖNÜŞE İZİN YOK

İLERLEMEYE DEVAM: Türkiye'nin adını sadece terör ve krizle ananlar, tüm bu başarıları ve bu güzel gelişmeleri gölgelemenin peşinde. Ülkemizdeki istikrar ve güven ikliminden rahatsız olanlar, 7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan belirsizlik ortamını ve yaşanan terör olaylarını da bahane ederek bizi bu asli gündemimizden uzaklaştırmanın çabası içine girdiler. Ama biz bu oyuna gelmeyeceğiz.

VATANSEVERİM DİYEMEZSİNİZ: Son birkaç haftada yaşanan ekonomik gelişmeler Türkiye'nin kararlı bir şekilde kalkınmasını sürdürdüğünü gösteriyor. Bu ay amfibi gemi Bayraktar denize indirildi, Çankırı'da Türk-Japon işbirliğiyle 516 milyon dolarlık lastik fabrikası açıldı, Türksat 4B uydusu uzaya fırlatıldı, 1.6 milyar liralık bir yatırım olan KKTC Su Temini Projesi hayata geçirildi. Dikkat ederseniz buna Türkiye'nin medyası, sosyal medyası kulak tıkadı. Halbuki bu, dünyada bir ilk. Asrın projesi olan bu uygulamayı malum bazı çevreler göz ardı etmenin gayreti içindeler. Milli, yerli olmadığınız sürece, bu ülkenin kalkınma sürecine destek vermediğiniz sürece bilesiniz ki "Ben vatanseverim" diyemezsiniz.

ERDOĞAN'LA BİRLİKTE TÜRKİYE ÜRETEN DEVLET KONUMUNA GELDİ

KALPLERİ MÜHÜRLÜ: Kamu ve özel sektör bankaları tarafından sağlanan 4.6 milyar euroluk kredi finansmanı anlaşmasına ne dediler? "Devlet bankaları kredi veriyor, özelden, dışarıdan bir şey bulamadılar." Burada özel bankalar da var ama insanoğlu, bir kısmı, gözü vardır göremez, dili vardır hakikati, gerçekleri konuşamaz. Çünkü onların kalpleri mühürlüdür.

İLK TAKSİTLER ÖDENDİ: Üç GSM şirketi toplam 4 milyar euroluk bedelle frekansları paylaştı. Bugüne kadar ihale bedelinin yarısı ödendi. Kalanı üç eşit taksitte 18 ayda ödenecek. Yetkilendirme belgesinin imzasıyla uygulama aşamasına geçiliyor. Hizmet Nisan 2016'dan itibaren sunulacak.

HEYECAN DUYUYORUM: 4.5G teknolojisi tabanlı baz istasyonları ULAK projesi sözleşmesine göre tamamen yerli geliştirilecek ve üretilecektir. ULAK projesinin ülkemize 5 milyar doların üzerinde katkı sağlaması bekleniyor. Bu tür gelişmeler bizi teknolojiyi üreten ülke olma hedefimize yaklaştırıyor.

ERDOĞAN'DAN CHP'YE 'GEÇMİŞ OLSUN' TELEFONU

TURKCELL'DEN 1.9 MİLYAR EURO
İhalede toplamda 172.4 MHz ile en fazla sayıda frekansı abone başına en uygun fiyata alan Turkcell, 1.62 milyar euro tahsis bedeli ve KDV olmak üzere toplamda yapacağı 1.92 milyar euroluk ödeme ile 4.5G'de ekonomiye yine en güçlü katkıyı yapmış olacak.

TÜRK TELEKOM BELGEYİ ALDI
Türk Telekom Grubu 4.5G frekans ihalesi sonrasında, Hazine'ye aktarılacak bedelin ilk taksitinin ödenmesini gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada ödeme aşamasının Türkiye ekonomisi yararına, ihalenin önemli adımlarından biri olduğu belirtildi.

VODAFONE PEŞİN ÖDEME YAPTI
İhaleye katılan operatörlerden Vodafone, imza töreninden bir gün önce BTK'ya ödemesi gereken rakamın tamamını ödedi. Vodafone, ihaleye katıldığı frekanslar için toplam 777.9 milyon euroluk bedeli peşin ödeyen tek operatör oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarıyı gölgeleyemezsiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN