Sigortayla korunan KOBİ sağlıklı büyür

İhracattaki payı %59 olan KOBİ'lerin risklerden uzak büyümesi için sigortanın önemine dikkat çeken Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen KOBİ'lere hasardan sonra iş durması için bile teminat verildiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 28.10.2015
Sigortayla korunan KOBİ sağlıklı büyür
2014 TÜİK verilerine göre, Türkiye'de maaş ve ücretlerin yüzde 54.5'ini sağlayan, cironun yüzde 63.3'ünü oluşturan KOBİ'lerin sağlıklı bir rotada ilerlemesinin Türkiye ekonomisi açısından da büyük önem taşıdığını belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, konuyla ilgili şunları söyledi: "KOBİ'lerin ihracattaki payı yüzde 59.2, ithalattaki payı ise yüzde 39.9. Türkiye ekonomisinin sağlıklı büyümesi için kritik öneme sahip KOBİ'lerimizin faaliyetlerini sürdürürken risklerini minimize etmesi gerekiyor. Aksigorta olarak KOBİ İş Yeri Plus Sigortası ürünümüzle, son derece avantajlı primlerle işletmeleri güvence altına alıyoruz."

AKSİGORTA'DAN EKONOMİNİN CAN DAMARLARINA GÜVENCE

İstihdamın yüzde 75.8'ini sağlayan KOBİ'lerin risklerin engeline takılmadan rotasında güvenle ilerleyebilmesi Türkiye ekonomisinin gelişimi açısından büyük önem taşıyor. KOBİ'lerin en sık karşılaştığı riskleri göz önüne alarak KOBİ İş Yeri Plus Sigortası'nı oluşturan Aksigorta, avantajlı primlerle güvence sunuyor. İş yerini ve işyerinde bulunan eşya ve malları kötü niyetli hareketler ve terör olaylarına, yangın, infilak, sel ve dahili su baskını, hırsızlık, grev, lokavt, kargaşalık ve halk hareketlerine karşı teminat altına alan Aksigorta KOBİ İş Yeri Plus Sigortası, iş durması halinde de güvence sunuyor. Aksigorta KOBİ İşyeri Plus Sigortası, yangın gibi beklenmedik bir durumdan dolayı gerçekleşen hasar nedeniyle üç günden fazla iş durması halinde azami bin lira olmak üzere hasar bedelinin yüzde 10'unu, iş durması tazminatı olarak müşteriye öder. Tesisat, elektrik, anahtar, cam işleri, güvenlik hizmetleri, iş yerinde meydana gelebilecek bir hasar sebebiyle ortaya çıkan seyahat masraflarını da karşılayan Aksigorta KOBİ İş Yeri Plus Sigortası, vefat halinde cenaze nakli gibi yardım hizmetleri de sunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigortayla korunan KOBİ sağlıklı büyür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN