Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metro'dan yerli otomobil üretimine destek

Prototipi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından tanıtılan ilk yerli otomobile en büyük destek Metro Holding’den geldi. Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Çağla Öztürk seri üretim gerçekleştiğinde holding bünyesindeki tüm şirketlerde yerli üretim araçlar kullanılacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 29.10.2015 19:33 Güncelleme Tarihi: 29.10.2015 21:16
Metro'dan yerli otomobil üretimine destek

METRO, YERLİ ÜRETİMİ TEŞVİK KONUSUNDA DA ÖNCÜ

Öztürk yaptığı açıklamada Metro Holding'in her zaman yerli kaynak kullanımını teşvik ettiğini hatırlatırken, Metro Turizm'in de özellikle son yıllarda Türk mühendislerin üretimini gerçekleştirdiği Temsa marka otobüsleri filosuna eklediğini dile getirdi.

Öztürk; şöyle konuştu: "Metro Turizm'in de aralarında olduğu 20 iştirak firmasıyla Metro Holding her zaman yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor. 20 yılı aşkın zamandır ülkemize ve insanımıza en iyisini sunmayı ilke edinmiş bir firma olarak aynı zamanda bu hizmetleri yerli kaynak kullanımı ile temin etmeye çalışmaktayız.

İlk kurulduğumuz günden bugüne ulaştırma alanında göstermiş olduğumuz faaliyetlerimizin büyük bir kısmını yerli araçlarla gerçekleştirmenin gururunu yaşadık. Son yıllarda Ülkemizde üretimi gerçekleşen otobüslerle filomuzu genişlettik ve yerli üretimi teşvik konusunda sektöre öncülük ettik."

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Çağla Öztürk yerli üretimin teşvik edilmesi noktasında Metro Holding'in yine üzerine düşen görevi yerine getireceğini belirterek, milli projelerin henüz başlangıç evresinde bile ağır eleştirilere maruz kalıp, baltalandığı bir dönemde Türk mühendis ve işçisinin alın teri ile yapılacak yerli otomobilin tüm Metro Holding iştiraklerinde kullanılacağı konusunda bugünden taahhüt verdi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metro'dan yerli otomobil üretimine destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN