HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki kıtayı aydınlatacak

Gana ve Endonezya'yı aydınlatacak iki enerji gemisini uğurlayan Karadeniz Holding, 460 megavatlık Orhan Ali Khan'ın yapımına başladı. CEO Remzi Karadeniz, "Dünyanın en büyük enerji gemisini yapıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 31.10.2015
İki kıtayı aydınlatacak
Dünyanın önde gelen enerji gemisi şirketlerinden Karadeniz Holding, filosunu genişletmeye devam ediyor. Gana ve Endonezya'nın enerji ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla iki gemisini suya indiren şirket, dünyanın en büyük enerji gemisinin inşasına da başladı. Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un katıldığı bir törenle Gana'ya 240 megavatlık Karadeniz Powership Ayşegül Sultan'ı, Endonezya'ya da 125 megavatlık Karadeniz Powership Zeynep Sultan'ı uğurlayan şirket, 460 megavat kapasiteli Orhan Ali Khan Karadeniz Powership'in de ilk kaynak törenini gerçekleştirdi. Karadeniz Holding CEO'su Orhan Remzi Karadeniz, Gana ve Endonezya'ya gönderilen enerji gemilerinin üretim aşamasının tamamen Türkiye'de gerçekleştirildiğini söyledi. Karadeniz, "Gemilerimiz gittikleri ülkelerde hastane, okul, ev ve fabrikaları elektriğe kavuşturmakta, ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmaktadır. Bu nedenle Karpowership projemizi 'Dostluk Enerjisi' (Power of Friendship) olarak da adlandırıyoruz" dedi.

EN ETKİLEYİCİ 25 MEGA PROJE


DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ

Orhan Ali Khan Karadeniz Powership'in 460 megavatlık kapasitesi ve 300 metre uzunluğuyla dünyanın en büyük enerji gemisi olma özelliği taşıdığını belirten Karadeniz, geminin Ağustos 2016'da tamamlanacağı bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki kıtayı aydınlatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN