İş dünyası ne dedi?

Giriş Tarihi: 2.11.2015
İş dünyası ne dedi?
Nail OLPAK/ MÜSİAD Başkanı:

Türkiye için büyük şans

Bugün ülkemiz için yeni ve umut dolu bir dönemin daha başlangıcıdır. Dönüm noktası olacağına inandığımız bu 4 yıllık dönemde, Türkiye için büyük bir şans daha doğmuştur. İş dünyasının önünün açılması, sosyal hayatta ve demokratik açılımlarda reformların devamı, daha hızlı ve adil işleyen bir hukuk devleti yolunda, birlikte üreteceğimiz sinerjinin tekrar yakalandığına inanıyoruz.

Mehmet BÜYÜKEKŞİ/TİM Başkanı:

Ekonomide reform zamanı

Sandıktan çıkan sonuç halkın takdiri. Seçim atmosferini geride bırakıp Türkiye'nin geleceğini düşünmek zorundayız. Sadece ekonomide değil tüm alanlarda yeni reformlara ihtiyaç var. İhracatçılar ve sanayiciler olarak en büyük beklentimiz yeni hükümetin inovasyon, Ar-Ge, tasarım ve markalaşmayı merkeze alan, ihracat odaklı bir büyüme modelini gündemine almasıdır.

Ömer Cihad VARDAN/ DEİK Başkanı:

Birinci gündem ekonomi

Önümüzde seçimsiz 4 yıl var. Ekonomik reformların devam edeceğine ve ülkemizin uzun vadeli hedeflerine yürüyeceğine inanıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor coğrafyada, birçok ülkede istikrarsızlık ve belirsizlikler yaşanırken, halkımızın ülkemizde herhangi bir belirsizliğe müsaade etmeyecek şekilde bir irade oluşturması oldukça manidardır.

İbrahim BURKAY / BTSO Başkanı:

Hedef kalkınma

Milletimiz demokratik iradesini ortaya koydu. Artık hepimiz için birinci gündem maddesi ekonomi olmalı ve milletçe yeniden kalkınma hedeflerimize odaklanmalıyız. Hükümetimizden ve tüm siyasi partilerimizden seçim yorgunu olan milletimizin umudunu ve moralini güçlendirecek adımları bir an evvel atmasını bekliyoruz.

Hikmet TANRIV ERDİ / İHKİB Başkanı:

Ekonomide reform zamanı

Güçlü bir hükümet reformlarla ekonomide büyük işler yapabilir. Türkiye için bu seçimleri bir şans olarak değerlendiriyoruz. Ekonomik açıdan baktığımızda Türkiye son 1 yılını seçimlerle harcadı. Şimdi kısır tartışmalardan sıyrılıp, işe güce odaklanmamız gerekiyor. Ekonomide hızlı ve etkin reformlara ihtiyacımız var. Türkiye'nin önünde büyük fırsatlar kadar sorunlar da bulunuyor.

İbrahim ÇAĞLAR/ İTO Başkanı:

Türkiye'nin önü açıldı

Milletimiz seçim sandığında tek parti yönetimi ve istikrar iradesini güçlü bir şekilde ortaya koyarak, Türkiye'nin geleceğine sahip çıkmıştır. Seçmenin sandık aracılığıyla verdiği güçlü mesajla Türkiye'nin önü açılmıştır. Şimdi işe koyulup milletimizin ihtiyaçlarına cevap verme zamanıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyası ne dedi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN