Toplam aktifi 9 ayda 190 milyara ulaştı

Halkbank, üçüncü çeyrekte 1.6 milyar TL kâr açıkladı. 9 ayda bankanın aktifi 190 milyara, mevduatı 123 milyara, kredileri de 166 milyara ulaştı

Giriş Tarihi: 3.11.2015
Toplam aktifi 9 ayda 190 milyara ulaştı
Halkbank üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Banka, 2015 yılının üçüncü çeyreğinde toplam aktiflerini 2014 yıl sonuna göre yüzde 22 artırarak 190 milyar TL'ye yükseltti. Bankanın toplam kârı 1 milyar 667 milyon TL'ye, toplam mevduatı ise 123 milyar TL'ye ulaştı. Toplam kredilerini 166 milyar TL'ye yükselten bankanın Türkiye'de ekonomik istikrarın güçlü hale gelmesini teminat altına alacak kalıcı işlere imza attığını belirten Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Uluslararası finans çevreleri tarafından dünyanın en güvenilir bankaları sıralamasında üst sıralarda yer alan bankamız, aktif kalitesi ve kârlı yapısıyla Türkiye'ye değer katmaya devam ediyor" dedi.

OLUMLU SÜRECE GİRİYORUZ

2015 yılında küresel ticaretteki daralmanın ve döviz kurunun ihracatı doğrudan etkilediğini belirten Ali Fuat Taşkesenlioğlu şunları söyledi: "Yılın ilk 7 aylık döneminde dünya mal ticaretinde yüzde 11 dolayında bir gerileme görülürken, emtia fiyatlarının düşüklüğü uluslararası ticarette verimliliği azaltan bir tablo ortaya çıkardı. Amerikan dolarının diğer ülkelerin para birimleri karşısında değer kazanması, birçok ülkenin ihracatında daralmalara yol açtı. Hedef pazarlarda yaşanan talep eksikliğine ek olarak, dolar-euro paritesindeki değişim de Türkiye olarak bizim tarım ve sanayi ihracatımız üzerinde etkili oldu. Bir önceki yıldan kaynaklanan döviz paritesinin negatif baz etkisinin ortadan kalkmasıyla, bundan sonraki sürecin daha olumlu geçeceğini tahmin ediyoruz."

PARAF 3.6 MİLYON OLDU

Visa Europe'un Türkiye'deki üye bankalara yönelik, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Visa Başarı Ödülleri'nde Halkbank, "Visa Kredi Kartı Alışveriş Hacminde En Çok Büyüyen Banka" ödülüne layık görüldü. Taşkesenlioğlu, "Paraf'ta Eylül sonu itibarıyla kredi kartı sayısı 3.6 milyon olurken, POS sayısı 273 bine ve üye işyeri sayısı 263 bine yükseldi" dedi.

1.6 milyar TL kâr
123 milyar TL mevduat
166 milyar TL kredi


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplam aktifi 9 ayda 190 milyara ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN