Türkiye'nin en iyi haber sitesi

800 bin aracı daha ından etkilenebilir

, yürütülen iç soruşturmada araçların karbondioksit u seviyelerinin tespiti esnasında tutarsızlıklar belirlendiğini, yaklaşık 800 bin aracın bundan etkilenmiş olabileceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 4.11.2015 10:01 Güncelleme Tarihi: 4.11.2015 16:04
800 bin aracı daha emisyon skandalından etkilenebilir

Alman otomobil üreticisi (VW), yürütülen iç soruşturmalar kapsamında araçların karbondioksit (CO2) u seviyelerinin tespiti esnasında tutarsızlıklar belirlendiğini ve çoğunluğu dizel motorlu olmak üzere yaklaşık 800 bin aracın bu durumdan etkilenmiş olabileceğini bildirdi.

CAYENNE ABD'DE SATILMAYACAK

VW'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin dizel araçlarda yaşanan sorunu aydınlığa kavuşturmak için çalışmaya devam ettiği ifade edildi.

TÜRKİYE'DEN AÇIKLAMA: VOLKSWAGEN İLE ANLAŞTIK

Şirket tarafından gerçekleştirilen iç soruşturmalar kapsamında bazı araçların karbondioksit emisyonu seviyelerinde düzensizlikler tespit edildiği belirtilen açıklamada, "Dizel motorlar konusunda devam eden tüm süreçlerin ve iş akışlarının incelenmesi çerçevesinde, bazı modeller için karbondioksit emisyonu ve yakıt tüketimi rakamlarının karbondioksit emisyonu belgelendirme sürecinde çok düşük ayarlandığı belirlendi. İlgiliaraçların bir çoğu dizel motora sahip" denildi.

VOLKSWAGEN'DE İKİNCİ SKANDAL

Mevcut bilgilere göre, söz konusu durumdan yaklaşık 800 bin aracın etkilenmiş olabileceği aktarılan açıklamada, ayrıca bu durumdan araçların güvenliğinin etkilenmediği ve ilk incelemelere göre yaklaşık 2 milyar avroluk ekonomik risk oluştuğu kaydedildi.

"Acımasız ve kapsamlı bir aydınlanma bizim tek alternatifimiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Volkswagen Yönetim Kurulu Başkanı Matthias Müller, "En başından itibaren olayların kapsamlı şekilde aydınlanması için yoğun çaba harcıyorum. Bu acımasız ve sancılı bir süreç, ancak bizim tek alternatifimiz" ifadelerini kullandı.

VOLKSWAGEN'DEN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
800 bin aracı daha emisyon skandalından etkilenebilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN