Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkez Bankası Döviz Kurları Bugün Ne Kadar?

Giriş Tarihi: 5.11.2015 10:45
Merkez Bankası Döviz Kurları Bugün Ne Kadar?

Merkez Bankası Döviz Kurları ürdün Dinarı hakkında merak edilen detaylar 5 Kasım 2015 Perşembe tarihli haberimizdedir.Merkez Bankası Döviz Kurları bugün ne kadar ? Günlük Döviz Kurları son durum ne? Merkez Bankası Döviz Kurları bugün ne kadar oldu?

Merkez Bankası Döviz Kurları bugün ne kadar ? Günlük Döviz Kurları son durum ne? Merkez Bankası Döviz Kurları bugün ne kadar oldu? İstanbul serbest piyasada dolar 3,0300, euro 3,4180 liradan güne başladı.Merkez Bankası Döviz Kurları bugün ne kadar olduğunu aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Döviz kurları genellikle bir birim döviz başına (veya bununla değiştirilebilen) milli para miktarı olarak tanımlanır. Döviz kurları 1 birim milli paranın karşılığı olan döviz miktarı olarak da tanımlanabilir. Bu şekilde düşünüldüğünde kurlar 1 USD = 1,35 TL veya 1 TL = 0,74 USD olarak ifade edilebilir. Bu iki sistem birbirinin tersidir. Birincisinde dövizin, milli para cinsinden değeri ifade ediliyor; buna direkt-kotasyon sistemi deniyor. İkincisinde ise milli paranın dış değeri, yani döviz cinsinden fiyatı gösteriliyor; buna da indirekt kotasyon sistemi deniyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkez Bankası Döviz Kurları Bugün Ne Kadar?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN