Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''ya 1 milyar dolar ayırdı

Giriş Tarihi: 7.11.2015 11:16 Güncelleme Tarihi: 7.11.2015 11:29
Toyota 'yapay zeka'ya 1 milyar dolar ayırdı

Japon otomotiv şirketi , ve robotik çalışmalar yapmak üzere ABD'nin Silikon Vadisi'nde araştırma şirketi kurdu. Şirket, 5 yılda 1 milyar dolar tutarında yatırım yapacak.

Japon otomotiv şirketi , ve robotik çalışmalar konusunda 1 milyar dolar yatırım yapmak üzere ABD'nin Silikon Vadisi'nde araştırma şirketi kurdu.

Kaliforniya'nın kuzeyindeki Silikon Vadisi'nde "Toyota Research Institute" (Toyota Araştırma Enstitüsü) adıyla kurulan şirket, 5 yılda 1 milyar dolar tutarında yatırım yapacak.

Toyota Motor Başkanı Akio Toyoda, yaptığı açıklamada, 2016 Ocak ayından itibaren Palo Alto'da Stanford Üniversitesi yakınında 200 çalışanlı bir araştırma şirketi kuracaklarını bildirdi.


Bu amaçla DARPA Robotics Challenge'den Gill Pratt'ı yeni çalışmanın başına getiren Toyota'nın, Stanford Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology'den (MIT) yüksek düzey mühendisler dahil yaklaşık 200 kişiyi işe alacağı belirtildi.

Pratt, daha önce ABD Savunma Bakanlığı'na bağlı İleri Araştırma Projeleri Ajansı program müdürlüğü görevinde bulunuyordu.

Otomatik bir otomobil üretmek için kullanılacak araştırma enstitüsünün otomatik fren gibi sürücülere kazalardan kaçınma konusunda yardımcı olabilecek teknolojilere odaklanacağı açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toyota 'yapay zeka'ya 1 milyar dolar ayırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN