Araç Tramer Kaydı Sorgulama

Araç sorgulama hizmetleri kapsamında yapılabilecek araç tramer kaydı sorgulama ile araçlarda meydana gelen maddi hasarlar hakkında bilgi alınabilmektedir.

Giriş Tarihi: 9.11.2015 11:13
Araç Tramer Kaydı Sorgulama
Trafikte yaşanan kaza olayları sonrasında kişiler tarafından olayla ilgili tutanak hazırlanmakta ve bilgileri sigorta ve trafik kayıtlarına eklenmektedir. Böylece kaza bilgileri resmi olarak kayıt altına alındığı için ilerleyen dönemlerde kayıt altına alınan bilgiler üzerinden sorgulama yapılarak araçların kaza durumları hakkında bilgi almak mümkün olmaktadır. Tüm araçlar için kaza açısından sorgulama yapılabilmektedir.

Araç Tramer Kaydı Sorgulama İşlem Verileri Nasıl Sağlanır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından kayıt altına alınan kaza bilgileri sayesinde kişiler yine aynı kurum tarafından sunulan araç tramer kaydı sorgulama işlemleri ile kaza bilgilerine ulaşabilmektedir. Bu bakımdan yapılacak araç tramer kaydı sorgulama işlemleri için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan SMS servisinin kullanılması yeterli olmaktadır. Yapılacak işlemlerde herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için resmi mevzuatlara ve düzenlemelere uygun olarak araç tramer kaydı sorgulama yapılması gerekmektedir.

SMS servisi aracılığı ile yapılacak araç tramer kaydı sorgulama işlemlerinde sadece plaka bilgisinin girilmesi ve 5664'e gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilecek mesajda farklı bilgilerin girilmesi ya da plakanın farklı formatlarda yazılması halinde araç tramer kaydı sorgulama yapılmayacak ve hata mesajı gönderilecektir. Bu nedenle yazılacak mesajlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Araç tramer kaydı sorgulama ve benzer işlemlerde mesajların nasıl gönderileceğini öğrenmek için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından yayınlanan yazıların incelenmesi gerekecektir. İlgili yazılarda hangi durumlar için 5664'e nasıl mesaj gönderileceği öğrenilebilecek ve böylece tüm bilgilere kolay bir şekilde ulaşılacaktır. Araç tramer kaydı sorgulama yapacak kişilerin dikkat edeceği diğer bir detay ise sistemin ücretli olduğudur. Yapılacak her bir araç tramer kaydı sorgulama işlemlerinde kişilerin 4 Türk Lirası işlem ücretini ödemesi zorunludur. Bu nedenle ücretsiz olarak yapılabilecek herhangi bir araç tramer kaydı sorgulama işlemi bulunmamakta ve ücretin ödenmesi zorunludur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araç Tramer Kaydı Sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN