Küresel Acil Eylem Planı açıklanacak

G20 Zirvesi'nde ilk kez bir "Küresel Acil Eylem Planı' açıklanacak. Böylece AK Parti'nin ekonomiye ivme katan uygulaması G20'ye ihraç edilmiş olacak

Giriş Tarihi: 15.11.2015
Küresel Acil Eylem Planı açıklanacak
G20 Liderler Zirvesi'nde ortak bildiri dışında ilk kez 'Eylem Planı' da açıklanacak. AK Parti'nin ekonomiye ivme katan Acil Eylem Planı uygulaması G20'ye de ihraç edilirken, üye ülkelerin sözlerini tutması için denetim mekanizması da oluşturulacak. Küresel Acil Eylem Planı'nda 'büyüme, istihdam için somut öneriler ve takvim'e yer verilirken, G20 bildirisinde de kur savaşlarının olmaması, serbest rekabetin korunması, KOBİ'lerin güçlendirilmesi, kadınların iş hayatına katılımı ve yatırımlar ön plana çıkacak.

ÖNCELİKLERİ BELİRLEDİk
G20 üyeleri, 2018'e kadar küresel ekonominin yüzde 2 büyümesini ve 2 trilyon dolar kaynak girişi sağlanmasını taahhüt etti. Türkiye, bu taahhütlerin etkin biçimde hayata geçirilmesi için 'kapsayıcılık, uygulama ve yatırımlar' gibi başlıkları öncelikler olarak belirledi. Türkiye, dönem başkanlığında küresel büyümenin kapsayıcı olabilmesini ve büyümeden ortaya çıkacak zenginliğin toplumun bütün kesimleri tarafından paylaşılması gerektiğini savundu.

B20 GALA YEMEĞİ

Bu arada G20 Liderler Zirvesi öncesinde, B20 Türkiye Gala Yemeği gerçekleştirildi. Maliye Bakanı Şimşek, "Türkiye'nin çok kapsamlı bir reform programı var. Halkımız bize bu reformları uygulamamız için, çok güçlü bir yetki verdi. Bu da Türkiye'de birçok iş fırsatının oluşacağı anlamına geliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küresel Acil Eylem Planı açıklanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN