Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 ve 2 si yapıldı

1 ve 2 lerinin özelleştirme si - EÜA��'a ait Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 hidroelektrik santrallerinin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 864 milyon 100 bin lira ile IC İçtaş Hidroelekrik ve Termik Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi verdi

Giriş Tarihi: 16.11.2015 10:45 Güncelleme Tarihi: 16.11.2015 18:01
Kadıncık 1 ve 2 ihalesi yapıldı

Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait 1 ve Kadıncık 2 leri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme sinde en yüksek teklifi 864 milyon 100 bin ile IC İçtaş Hidroelekrik ve Termik Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi verdi.

İHALEYE KATILAN FİRMALAR

Söz konusu santraller ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların "işletme hakkının verilmesi" yöntemi ile özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi, GAMA Enerji Anonim Şirketi, Turcas Petrol Anonim Şirketi, Bereket Enerji Üretim Anonim Şirketi, Yapısan Elektrik Üretim Anonim Şirketi, Özdoğan Global Enerji Üretim Anonim Şirketi, Reşadiye Hamzalı Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat Anonim Şirketi, Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Turizm Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi-Şenol Mutlu Ortak Girişim Grubu, IC İçtaş Hidroelekrik ve Termik Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi, Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin yetkililerinin katılımıyla Özelleştirme İdaresi Başkanlığında gerçekleştirildi.

AÇIK ARTIRMA 858 MİLYON 500 BİN LİRA İLE BAŞLADI

Komisyon başkanlığını Ahmet Aksu'nun yaptığı ihalede, elemesiz turda verilen 777 milyon liralık en yüksek teklifin ardından geçilen elemeli turların ilkinde Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, ikinci turda Turcas Petrol Anonim Şirketi, üçüncü turda da GAMA Enerji Anonim Şirketi elendi. Son turda ise en düşük teklifi veren Reşadiye Hamzalı Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ihaleye devam edemedi.

Açık artırma, 858 milyon 500 bin lira ile başladı. Açık artırmada en yüksek teklifi, 864 milyon 100 bin lira ile IC İçtaş Hidroelekrik ve Termik Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi verdi.

Kadıncık 1 Hidroelektrik Santrali her biri 35 megavat kurulu gücünde 2 üniteden, toplamda 70 megavat kurulu güçten oluşuyor. Kadıncık 2 Hidroelektrik Santrali ise 56 megavat kurulu gücünde tek üniteye sahip bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadıncık 1 ve 2 ihalesi yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN