Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alışan'ın hedefi 1.000 çalışana ulaşmak

Giriş Tarihi: 17.11.2015
Alışan'ın hedefi 1.000 çalışana ulaşmak

1985'te kurulan Alışan Lojistik, filosundaki araç sayısını bu sürede 20'den 450 adede çıkardı. Şirketin hedefi çalışan sayısını 1.000'e ulaştırmak

Kimya sektörü başta olmak üzere bir çok alanda taşımacılık faaliyeti gösteren Alışan Lojistik, bu yıl 30'uncu yılını kutluyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Damla Alışan, 20 araçla sektöre girdiklerini, şu anda bu sayının 450'ye ulaştığını söyledi. Alışan, gelecek planlarını SABAH'a anlattı.
Alışan Lojistik hakkında bahseder misiniz?
1985 yılında kurulan Alışan Lojistik Türkiye'nin başta kimya sanayi ve FMCG olmak üzere birçok alanında faaliyet gösteren; birçok büyük sanayi kuruluşunun lojistik hizmetler konusunda tercih ettiği bir lojistik firması. Gebze Güzeller, Dilovası, Tuzla Deri organize sanayi bölgelerinde kurulu tesislerimizde toplamda 200 bin paletlik kapasiteye sahip lojistik merkezlerimiz bulunuyor. Bunun yanı sıra Gaziantep, İskenderun, Adana, İzmir, Marmara Ereğlisi, Ayvalık gibi noktalarda depo, aktarma merkezi ve çeşitli hizmet birimlerimiz bulunuyor. Aynı zamanda 2015 yılı Alışan Lojistik olarak bizim için çok önemli bir yıl. 30 yıl önce 1985 yılında 20 araçlık bir filo ile kurulan Alışan Lojistik olarak; bugün ulaştığımız 450 adet özmal araç filomuz ve 950 kişilik çalışanlarımızla 30. yıl dönümümüzü kutluyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Hizmet verdiğiniz sektörler hakkından bilgi verir misiniz?
Başta FMCG, kimya, enerji sektörlerine hizmet verebilen bir lojistik servis sağlayıcı olarak ön plana çıkmak istemekteyiz. Uluslararası taşımacılık, gümrükleme, depo & antrepo hizmetleri, likit (sıvı) ve toz kimyevi madde taşımacılığı ile yurtiçi nakliye hizmetleri veriyoruz.
İş güvenliği konusunda yapmış olduğunuz çalışmalar nelerdir?
Ülkemizde ADR mevzuatı 2014 tarihi itibari ile yürürlüğe girmiştir. Ancak 2001 yılından itibaren tehlikeli maddelerin, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeden, güvenli bir şekilde kamuya açık karayolu ile taşınmasını sağlayan yönerge ile ilgili çalışmalarını sürdüren bir firma olarak; çok uzun yıllardır bu alanda hizmet verip ADR standartlarında ekipman ve operasyon sistemi işletmekteyiz. Bu konulardaki uzmanlaşmanın beraberinde gelen iyi hizmet ve müşteri memnuniyeti de Alışan Lojistik'in temel prensibi. İş güvenliği konusundan ele alacak olursak; Alışan Lojistik'in araç parkının gıda ve benzeri özel uygulaması olan araçları hariç diğer tüm araçları tehlikeli madde taşımacılığına uygun. Tüm Alışan Lojistik sürücüleri de tehlikeli madde taşımacılığının gerektirdiği eğitim ve sertifikaları almıştır. Bunun dışında, birçok Alışan Lojistik sürücüsü MDI/ TDI taşımacılığının gerektirdiği ISOPA ehliyetlerine de sahip. Alışan Lojistik, İngiltere'nin iş güvenliği alanında en prestijli ödülü olan Uluslararası İş Güvenliği ödülünü de almaya hak kazandı
2015 ve sonrası için hedefleriniz neler?
Her yıl en az yüzde 20 düzeylerinde bir büyüme hedefimiz var. Bu noktada 2014 yılını 335 milyon TL ciro ile tamamladık. Geçtiğimiz yılla kıyaslama yapmak gerekirse; 2015 yılını da yine aşağı yukarı aynı büyüme trendi ile devam ettireceğimizi söyleyebiliriz. Buna ek olarak 2015 yılsonu istihdam hedefimiz Alışan Lojistik ailesi olarak 1.000 kişiyi geçmek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alışan'ın hedefi 1.000 çalışana ulaşmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN