Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana Tarım Fuarı kapılarını açtı

Giriş Tarihi: 18.11.2015
Adana Tarım Fuarı kapılarını açtı
9'uncu Adana Tarım Fuarı bugün kapılarını açıyor. Tüyap Adana'da 22 Kasım'a kadar devam edecek olan bölgenin en kapsamlı fuarına 153 ülkeden, 240'ı aşkın firma katılacak. Tüyap Adana Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuara olan ilginin her yıl katlanarak arttığını söyledi. Ersözlü, "Bu yoğun ilgi nedeniyle fuar alanımızı da yüzde 18 büyütterek 25 bin metrekare alana konumlandık" dedi. Adana Tarım Fuarı'nın bölgenin en kapsamlı ve en büyük fuarları haline geldiğini belirten Ersözlü, "Yerli ve yabancı birçok firmanın bu fuarda buluşması, bölgenin sektörde önemli bir yer edindiğinin göstergesidir" diye konuştu. Fuara geçen yıl 13 ülkeden, 228 firma ve firma temsilciliğinin katıldığını aktaran Ersözlü, fuarın bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olduğunu kaydetti.

25 İLDEN 1000 KADIN
"Fuar, tarımın her alanında ve bahçecilik ekipmanları konularında ihtiyaç duyulan donanım, geniş ürün gamı, son teknolojik ürünler ve inovasyon konusundaki tüm farklılıklar ziyaretçilerin beğenisine sunularak üreticiyle son kullanıcıyı bir araya getiriyor" diyen Ersözlü, fuar sonrası büyük işbirliklerine de imza atılabileceğini kaydetti. Ersözlü, "Fuar, tarım makinelerinden, traktör ve biçerdöverlere, tarımsal mekanizasyondan alet ve ekipmana, tohumdan gübreye, fidandan sera ekipmanlarına ve yeni üretim teknolojilerine kadar çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyor" dedi. Fuarda farklı etkinlikleri de gerçekleştirdiklerini belirten Ersözlü, sözlerini şöyle sürdürdü: "Adana Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği ile bu yıl 5. Bal Yarışması'nı gerçekleştireceğiz. Ayrıca fuarın 3'üncü günü olan 20 Kasım'ı 'Kadın Günü' ilan ettik. 25 ilden 1.000'e yakın kadın çiftçimizin katılacağı bu günde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın katkılarıyla paneller düzenleyeceğiz. Çukurova Üniversitesi ile geliştirdiğimiz işbirliğiyle de özel oturumlar hayata geçireceğiz."

ÇİFTÇİLERİ FUARA OTOBÜSLERLE TAŞIDI
Fuarda yerli ve yabancı iş adamlarının katılımcılarla bağlantı kurmasını sağlamayı planladıklarını aktaran İlhan Ersözlü, böylece bölge ticaretine katkı sağlamayı hedeflediklerini aktardı. Ersözlü, "Çiftçilerimizin sektördeki yenilikleri, teknolojideki gelişmeleri takip etmelerini ve verimli tekniklerle üretim yapmalarına katkıda bulunmayı istiyoruz. Bu doğrultuda başta Adana ve ilçeleri olmak üzere Mersin, Niğde, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Nevşehir, Osmaniye, Gaziantep, Kilis ve Karaman'daki çiftçilerimizi mazot desteği tarafımızdan sağlanan 600'ün üzerinde otobüsle fuara taşıdık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Tarım Fuarı kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN