Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Finansmanı danışman desteğiyle veriyor

Yapı Kredi KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grup Direktörü Aslı Düzenli, "En uygun krediyi sağlarken danışmanlık hizmeti de veriyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 18.11.2015
Finansmanı danışman desteğiyle veriyor
Türkiye gibi tarıma elverişli arazilerin bulunduğu ülkelerde topraktan en yüksek verimi almak için, teknoloji ve profesyonellik büyük önem taşıyor. Yeni tarım teknolojileri sayesinde ölçek ekonomisinden daha fazla faydalanıldığını beilirten Yapı Kredi KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grup Direktörü Aslı Düzenli, tarımsal mekanizasyon ve kapasite sorununun belirli yörelerde hâlâ sektörün önemli bir problemi olduğunu söyledi. Düzenli, "Bu nedenle yatırım kredilerinde en önemli vizyonumuzu çiftçinin büyümesine, refahına katkıda bulunacak bir tarım bankacılığı hizmeti sunmak olarak belirledik" dedi. Çiftçilerin ihtiyaçlarının dikkatli analiz edilerek, onların doğru kredi tipine ve vadeye yönlendirilmesini sağlamanın önemli olduğunu belirten Düzenli, kredileri üreticilerin tarımsal faaliyetlerinden elde ettiği geliri ve geri ödeme gücünü dikkate alarak, bitkisel üretim, hayvancılık, sözleşmeli üretim gibi tarımsal üretim tipine göre belirlediklerini aktardı. Düzenli, "Tarım bankacılığı alanında oluşturduğumuz tarım segmentine özel birimlerle hizmet veriyoruz. Özellikle tarımsal bölgelerde yer alan 250'ye yakın şubemiz bu segmentteki bilgi ve hizmet kalitesimizi artırıyor. Böylece müşterilerimize tarımsal finansman konusunda danışmanlık da veriyoruz" ifadelerini kullandı.

'İki ana gruba ayırdık'

Tarım kredilerini, işletme ve yatırım olarak ikiye ayırdıklarını vurgulayan Düzenli, şunları anlattı: "İhtiyaca uygun 5 yıla varan vadelerde kredi ürünlerimiz bulunuyor. En çok tercih edilen ürünlerimiz arasında Tarımsal Üretim Kredisi yer alıyor. Seracılık Kredisi de vade sonunda anapara ve faiz ödemeli olarak kullanılabilen bir diğer ürünümüz. Bununla üreticilerin fide alımı, gübre, ilaçlama gibi tüm ihtiyaçları için finansman desteği veriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Finansmanı danışman desteğiyle veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN