Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaynak'ın 13 şirketi daha ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 21.11.2015
Kaynak'ın 13 şirketi daha ortaya çıktı
Kaynak Holding'de göreve başlayan kayyumlar, holding bünyesinde faaliyet gösteren 13 şirket daha tespit etti. Alınan bilgiye göre, Kaynak Holding bünyesindeki şirketlerde 2 gün önce çalışmaya başlayan kayyumlar, incelemeleri neticesinde, holdinge bağlı 19 şirketin dışında 13 firmanın daha faaliyet gösterdiğini belirledi.

1.5 MİLYON TRANSFER
Şirketler bünyesinde gerçekleştirilen mali işlerle ilgili evrakı inceleyen ve banka hesaplarını kontrol eden kayyumlar, atamaların yapıldığı gün Sürat Kargo Lojistik ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.'nin Bank Asya hesabında bulunan 1 milyon 500 bin liranın farklı bir hesaba transfer edildiğini ortaya çıkardı. Ayrıca kayyumların göreve başlamasından kısa süre önce Kaynak Holding'e bağlı bazı şirketlerin de kasalarındaki paraları yönetim kurulu kararlarıyla bir vakfa bağışladıkları tespit edildi. Holding bünyesinde Tekirdağ'da hayvancılık işleriyle ilgili kurulu olan bir şirketin ise mal kaçırdığı belirlendi.

ŞUBELER KAPANMIŞ
Sürat Kargo ile NT Kitap'ın, atamalardan hemen önce şubelerinin yüzde 70'ini kapatarak, toplu işten çıkarma yaptıkları tespit edildi. Soruşturmayı yürüten savcılık, "Baran Tarım ve Hayvancılık Sanayi Ticaret A.Ş." isimli şirketin Kırklareli merkezde bulunan 4 bin 500 dönümlük devlet arazisine el koyduğunu tespit ederek, durumu kayyumlara bildirdi. Kayyumlarda şirkete bir genel müdür atadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaynak'ın 13 şirketi daha ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN