Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Klima kontrolünde mobilleşme çağı

Giriş Tarihi: 24.11.2015
Klima kontrolünde mobilleşme çağı

Enerji tasarruflu klimalar artık mobil cihazlardan kontrol edilecek. Mitsubishi Electric, MELCloud ile bu teknolojiyi hayata geçirdi bile

Klimada hem enerji tasarrufu hem de kontrol özgürlüğü ve kolaylık sunan teknolojiler arayan tüketiciler, eve ya da ofise gelmeden önce mekanın istediği sıcaklığa ulaşmasını istiyor ve klima seçimini bu doğrultuda yapıyor. Mitsubishi Electric, hem ısıtmada hem de soğutmada A, A+, A++ veya A+++ enerji sınıfında yer alan yeni nesil klimaları ve uzaktan bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanarak klimanın internet üzerinden kontrolünü sağlayan yeni bulut tabanlı çözümü MELCloud ile hayatı kolaylaştırıyor ve ortamları daha konforlu hale getiriyor.

TEK TUŞLA KONTROL KONFORU
Mekanları hızlıca soğutup ısıtabilen klimalar, enerji tasarrufu ve konfor sayesinde ısınmak için bir alternatif oldu. Bu teknoloji ile bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanarak internetten klimaya istenen komutu vermek mümkün. MELCloud, kablosuz internet olan her yerde Mitsubishi Electric Klimaların mobil olarak kontrol edilmesine ve izlenmesine olanak sağlıyor. MELCloud ile klimayı açmak, kapatmak, çalışma modunu ve fan devrini değiştirmek, kanatçıkları ayarlamak, odanın sıcaklığını görmek ve sıcaklık ayarı değiştirilebiliyor. Evden çıktıktan sonra akıllara takılan "Klimayı kapattım mı?" sorusu tarihe karışıyor.

MOBİL CİHAZLARA ÜCRETSİZ İNDİRİLEBİLİYOR
MItsubIshI Electric Klima Sistemleri'nin bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarla uyumlu MELCloud uygulaması ücretsiz olarak mobil cihazlara indirilebiliyor. Uygulamayı kullanmaya başlamak için kontrol edilmesi istenilen klima sistemini seçip bu sisteme bir Wi-Fi arayüzü adapte etmek yeterli. İnternet tarayıcılarının en son sürümleri ile çalışabilen uygulama, melcloud.com web sitesi üzerinden de kullanılabiliyor.

ENERJİ TASARRUFU ARTIYOR
Klimaların geçmişe dönük oda ve ayar sıcaklığındaki değişimler, çalışma modu oranları, enerji tüketimi dağılım oranları gibi verilerine ulaşılmasına olanak tanıyan MELCloud, bu sayede klimayı nasıl kullandığınızı görmenizi sağlıyor. Set (ayar) sıcaklığı, ortam sıcaklığı ve dış hava sıcaklığı ile ilgili geçmiş dönem raporları karşılaştırılıp klima kullanımını doğru yönetmek ve enerji tasarrufunu artırmak için gereken ipuçlarını görmek mümkün oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Klima kontrolünde mobilleşme çağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN