Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör telekonferans yaptırıyor

Giriş Tarihi: 24.11.2015
Terör telekonferans yaptırıyor

Avrupa’yı teyakkuza geçiren terör saldırıları, özellikle Fransa ve Belçika’da alınan sıkı güvenlik önlemleri nedeniyle ticari yaşamı da etkiledi. Bu iki ülkeye iş ziyaretlerini erteleyen Türk işadamları, görüşmelerini telekonferansla yapıyor

Fransa'nın başkenti Paris'teki kanlı DAEŞ saldırıları ve ardından alınan sıkı güvenlik önlemleri 'Avrupa ve NATO'nun başkenti' olarak bilinen Brüksel'i hayalet kente çevirdi. Söz konusu durum Türkiye'den bölgeye yapılan ihracatı da etkilemeye başladı.

BELÇİKA'DAN SKANDAL YAYIN!

2-3 AY SONRA KAYIP OLUR

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'deki terör olayları nedeniyle Avrupalı işadamları Türkiye'ye seyahatlerini ertelerken, şimdi de Türkler terör riski nedeniyle Fransa ve Belçika'ya gitmek istemiyor. İletişim, telekonferans, video konferans, Skype ya da mail yoluyla yapılıyor. Talu Tekstil'in Genel Müdürü Mustafa Gültepe, müşterileriyle görüşmelerini e-mail ve telekonferans yöntemiyle yaptıklarını söyledi. Yüzyüze görüşme imkânının sınırlanmasının, ticareti de etkileyebileceğini belirten Gültepe, "Şu anda ocak ayı yüklemeleri için üretim yapıyoruz. Avrupa'da aşırı güvenlik önlemleri sürerse, ihracatta 2-3 ay sonra kayıp olabilir" dedi. Aycem Tekstil'in sahibi Cem Altan da, yurtdışındaki müşterilerinin son dönemde video konferans sistemi kurduklarını söyledi. Altan, "Türkiye'ye gelip bize de bu sistemle ilgili bilgi verdiler. Zaten bir süredir bu yöntemi kullanıyorduk. Ancak şimdi terör olayları nedeniyle daha da arttı" diye konuştu.

TÜKETİM DE DÜŞÜYOR
Brüksel'deki olağanüstü hal nedeniyle halkın sokağa çıkmaya korktuğunu belirten işadamları, bölgede tüketimin de düştüğünü söyledi. Halka 'evlerinizden çıkmayın' çağrısı yapıldı. 'Terör riski' gerekçesiyle Kanada, Brüksel'deki büyükelçiliğini geçici olarak kapattı. Kanada hükümeti, vatandaşlarının 'zorunlu olmadıkça' Belçika'ya seyahat etmemelerini istedi.

Belçika'da terör alarmı!


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör telekonferans yaptırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN