nda sayısı arttı

Kuyum, , mobilya ve eğitim-öğretimde sayısı ile ilgili yeni uygulama yürürlüğe girdi.

Giriş Tarihi: 25.11.2015 09:50 Güncelleme Tarihi: 25.11.2015 11:06
Kredi kartında taksit sayısı arttı

sayısının kuyumla ilgili harcamalarda 4 ay, ve mobilya ile eğitim ve öğrenim ücretine ilişkin harcamalarda ise 12 ay olarak uygulanması ile ilgili karar yürürlüğegirdi.

KREDİ KARTINA TAKSİT ARTIYOR

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun(), 'Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'i Resmi Gazete'de yayımlandı.

TROY! MİLLİ KREDİ KARTI GELİYOR

Yapılan değişiklikte, " Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez.

Kuyumla ilgili harcamalarda bu süre dört ay, beyaz eşya ve mobilya ile eğitim ve öğrenim ücretine ilişkin harcamalarda ise bu süre on iki ay olarak uygulanır. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyonla ilgili harcamalarda ve yemek, gıda, akaryakıt ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz." denildi

170 MİLYON DOLARI KREDİ KARTIYLA ÖDEDİ

Ayrıca, kurumsal kredi kartları ile, mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemeyecek. Bu süre, beyaz eşya ve mobilya ile eğitim ve öğrenim ücretine ilişkin harcamalarda on iki ay olarak uygulanacak.

Yönetmelik bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

KREDİ KARTINA TAKSİT YENİDEN 12 AY OLUYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredi kartında taksit sayısı arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN