Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Global yatırımcı alternatif sigorta yatırımı peşinde

Ülkemizde islami sigortacılık alanında önemli iş fırsatları olduğunu söyleyen Malezyalı Avicennia Capital CEO'su Alexander Ankel, şirketin Malezya'daki tecrübelerini Türkiye'ye aktarıp, fırsatları değerlendirmek istediklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 26.11.2015
Global yatırımcı alternatif sigorta yatırımı peşinde
Malezya'nın devlet fonu Khazanah Nasional Berhad'ın sigorta holdingi Avicennia Capital, Türkiye'de faaliyetlerini geliştirmeyi hedefliyor. Acıbadem Sigorta'nın en büyük hissedarı olan Avicennia Capital'in Türkiye'de yapılacak satın almalara odaklanmış durumda olduğunu ifade eden Avicennia Capital CEO'su Alexander Ankel, "Asya ve Türkiye sigortacılık sektöründe sağlam bir yer edinmekte kararlıyız. Acıbadem Sigorta yatırımımızdan elde ettiğimiz mükemmel sonuçlar bizi cesaretlendiriyor ve Türkiye'deki varlığımızı güçlendirmek için sürekli olarak yatırım fırsatlarını araştırıyoruz. Odaklandıkları sigortacılık branşlarında ilk 10'da yer alan ve tercihen banka dağıtım kanalına sahip şirketleri hedefliyoruz" diye konuştu. Sağlık sigortası fiyatlarının ağırlıklı olarak yüzde 12 ila 14'ü aşan şaşırtıcı düzeydeki medikal enflasyon oranlarına göre belirlendiği, yoğun fiyat rekabetiyle tanımlanan bir piyasada, müşteri beklentilerini karşılamak ve aynı zamanda kârlı büyüme sağlama konusunda hissedarları tatmin etmenin kolay bir iş olmadığını da söyleyen Alexander Ankel, Acıbadem Sigorta'nın kendine has ve ilgi çekici bir iş modeline sahip olduğunu ve bunu yakın gelecekte diğer hedef piyasalarda da adapte etmeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi.

TEFAKÜL TECRÜBESİ TÜRKİYE'YE AKTARILACAK
Avicennia Capital'in sektörde gördüğü fırsatlardan da bahseden Avicennia Capital CEO'su Alexander Ankel, gelişen ülkelerde sigortacılığın tüm alanlarında lider olmayı hedeflediklerini söyledi. Ankel, sağlık branşının yanınwda Türkiye'yi bir fırsat olarak gördüklerini ifade etti: "Malezya'daki regülatör ve sigorta sektörü geçtiğimiz on yılda çok sağlam bir tekafül iş modeli inşa ettiler. Küresel rakiplerimizin çoğunun sınırlı tecrübe sahibi olduğu bu alanda, Avicennia Capital olarak, Türkiye'ye bu iş modelini adapte etmek konusunda son derece istekliyiz." Ankel, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde tekafül alanında bir boşluk olduğuna inandıklarını, bunun da Avicennia Capital'i cesaretlendirdiğini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Global yatırımcı alternatif sigorta yatırımı peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN