Güneydoğu'ya yatırım seferberliği

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜSİAD'ın etkinliğinde işadamlarına seslendi. Davutoğlu, " Doğu ve Güneydoğu'ya yatırım seferberliği başlatın. Her adımda yanınızdayız" dedi

Giriş Tarihi: 3.12.2015
Güneydoğu'ya yatırım seferberliği
Başbakan Ahmet Davutoğlu, iş dünyası temsilcilerine "Kim seçilmiş bir iktidara muhtıra vermeye kalkarsa onlara karşı da sesinizi aynı ölçüde yükseltmenizi istiyorum. Sivil toplumumuzdan da her anlamda katkılarını bize yapmalarını, demokrasimize sahip çıkmalarını beklemek zorundayız" diye seslendi. Terörden etkilenen illere yatırım seferberliği için işadamlarına çağrıda bulunan Davutoğlu, "Kimse yüzde 49.5, 50.5 karşıtlığına dayalı kutuplaştırıcı bir siyaseti önümüze koymasın" diye konuştu. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi kokteyline katılan Başbakan Davutoğlu, ekonomiye ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

HER ADIMDA YANINIZDAYIZ: İş dünyamızdan beklentimiz; İstihdamın özellikle genç istihdamın artması yönünde bizimle yakın bir işbirliği içinde olunması. Terörle mücadeleden olumsuz yönde etkilenen illerimizin ekonomik kalkınması için Doğu ve Güneydoğu'ya yatırım seferberliği yapılması. Bu konuda atılacak her adımda hükümeti yanınızda bulacağınızdan emin olunuz.

İSTİKRAR VAAT EDİYORUZ: Yüzde 49.5 oy aldık önümüzdeki 4 yıl içerisinde size istikrarı vaat ediyoruz. Bize oy versin vermesin yüzde 100'ün hükümeti olarak hareket edeceğiz. Her sese kulak vereceğiz. Kimse yüzde 49.5, 50.5 karşıtlığına dayalı kutuplaştırıcı bir siyaseti önümüze koymasın. Biz yüzde 49.5'i de yüzde 50.5'i de aynı ölçüde değerli görüyoruz.

REFORM EYLEM GRUBU: Asgari ücret görüşmeleri başladı, bu vaadimiz gerçekleşecek bin 300 TL olacak asgari ücret. KOBİ'lerimize ve iş dünyamıza rekabet gücünü olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir etki olmaması için de bazı tedbirler planladık. Bu yük sadece işverenlerimizin üzerinde olmayacak özellikle kobilerimizin üzerinde olmayacak. Yatırım ortamının iyileştirilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Reform Eylem Grubu adı ile uygulamaları takip eden bir çalışma gerçekleştireceğiz.

'ZARARLAR TELAFİ EDİLECEK'
Rusya'nın Türkiye'ye yönelik ekonomik yaptırım kararlarıyla ilgili olarak Davutoğlu, "İş dünyamıza bir teminat olarak ifade etmek isterim, bu tür yaptırımlardan kim zarar görürse telafi edecek tedbirlerimiz hazır" dedi. Davutoğlu, "İşadamlarımızın bütün zararları konusunda telafi edici ne tür adımların atılması gerekiyorsa da planladık ve gereken adımları atarız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneydoğu'ya yatırım seferberliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN