Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yapı Kredi'den sınırsız inovasyon

Yapı Kredi, ürettiği teknolojilerle müşterisini banka şubelerinden kurtardı. Bankanın internet sitesi Google tarafından örnek uygulama olarak gösterildi

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Yapı Kredi'den sınırsız inovasyon
Teknoloji yatırımlarını sınırsız bankacılık alanında yoğunlaştıran Yapı Kredi, bankacılık sektöründeki yaşanan dijital devrime hızla ayak uyduruyor. Geliştirdiği ürünlerle müşterilerinin her yerden bankacılık hizmeti alabilmesini sağlayan banka, dijital kanalların bankacılıkta destekleyici olmaktan çıkarak temel hizmet noktalarından birine dönüştürdü. Bankadan yapılan açıklamada, "Yapı Kredi olarak müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için hem internet, hem mobil platformlarımızı geliştirmeye devam ediyor, bu alanda sektörde pek çok ilke imza atıyoruz. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek Apple Watch ürünü için geliştirdiğimiz bankacılık uygulamamız ile Sınırsız Bankacılık deneyimini bir adım öteye taşıyoruz. Yapı Kredi Mobil Şube ile entegre çalışan Apple Watch uygulaması sayesinde müşterilerimiz, "Para Durumum" özelliğini kullanarak tanımlı Vadesiz Hesap ve Kredi Kartı bilgilerini kolayca inceleyebiliyor. İhtiyaç anında kendilerine en yakın Yapı Kredi Şube ve ATM'lerin yerini bulabiliyor, güncel döviz kurlarına hızla erişim sağlayabiliyorlar. Ayrıca, Yapı Kredi Mobil Şube tarafından iletilen bildirimleri anında görebiliyor ve Akıllı Asistan servisi üzerinden tanımlanan 20'den fazla bildirimi takip edebiliyorlar" denildi.

ÖRNEK UYGULAMA
Açıklamada, Türkiye'de yine bir ilke imza atarak Google Search Appliance teknolojisiyle 2013 yılında tamamen yenilenen internet sitesi yapikredi. com.tr'nin Google tarafından tüm dünyaya "örnek uygulama" olarak gösterildiği belirtilerek, kullanıcıların sitedeki aramalarını kolaylaştırıp sonuçları hızla karşılarına çıkaran sistemin kişiye özel davranışlar sergileyen bir yapıda olduğu vurgulandı. Açıklamada, "Müşterilerimiz sitemize her girişte beklentilerini karşılayacak ürün ve hizmetlere artık daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyor" denildi.

KOBİ'LERE ÖZEL ÇÖZÜM ÜRETİLİYOR

Yapı Kredi Bankası'nın KOBİ ve kurumsal müşterilere yönelik uygulaması olan Kurumsal Mobil Şube'den birçok bankacılık işleminin gerçekleştirildiği de belirten açıklamada, "Ayrıca küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) işlemlerini onaylayabiliyor, raporlara ve aylık ödeme planlarına ulaşabiliyor. Firma ve Kullanıcı Kodumu Hatırla özelliği sayesinde ise müşterilerimiz, sonraki girişlerinde kullanıcı/firma bilgilerini hatırlamalarına gerek kalmadan kurumsal mobil şubemize giriş yapabiliyorlar" denildi. iPhone ve Android telefon sahibi müşterilerin uygulamaları rahatlıkla yükleyebildikleri de belirtilerek, "Müşterilerimiz kurumsal mobil şube uygulamalarımızı yukle. yapikredi.com/kurumsal adresi üzerinden veya cihaza ait uygulama marketlerinden yükleyebiliyorlar" açıklaması yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapı Kredi'den sınırsız inovasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN