Anadolu Kaplanları'nı Merter'e çekecek

Giriş Tarihi: 9.12.2015
Anadolu Kaplanları'nı Merter'e çekecek

130 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Real Merter projesi Anadolu Kaplanları'na odaklandı. Proje Merter ile ticaret yapan Anadolu firmalarını hem AVM hem de konuta çekmeyi hedefliyor

Oliv Yapı ve Vizyon Art Yapı ortaklığı ile teksilin kalbi Merter'de hayata geçirilen AVM ve konut projesi Real Merter, toptancılarını tek merkezde bir araya getirecek. Sektöre "Toptan Tekstil AVM" kavramı ile giren, 248 konut ile 155 toptan ve perakende mağazasından oluşan Real Merter'de tekstilcilerin yanı sıra bankalar, noter, kargo şirketleri ile restoranlar da yer alacak.

YATIRIMCI % 60 KÂR EDECEK
Oliv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, içinde tekstil ihtisas çarşısı da olacak projenin özellikle Anadolu Kaplanları'nı çekmesini öngördüklerini söyledi. Dokumacı, "Merter ile sürekli ticaret yapan Anadolu firmaları için proje cazibe alanı olacak. Otellerde kalmak yerine burada daire alıp yine aynı alanda ticaret yapmak büyük bir avantaj. Yatırımcılar söz konusu projeden yaklaşık yüzde 60 kâr edecek" dedi. Merter'deki tekstil firmalarının indirbindir dolayısıyla özellikle mahalle aralarında çok ciddi trafik sıkıntısı yaşadıklarının da altını çizen Dokumacı, yapacakları 800 araçlık otoparkın da bölgede nefes aldıracağını kaydetti.

RUS VE IRAKLILAR DA SATIN ALDI
Projenin satış, kiralama ve yönetimini üstlenen KDM'nin Kurucu Ortağı Murat İzci ise, tekstil ihracatına 5 milyar dolarlık katkı sağlayan Merter'de projenin yapımına 4 ay önce başlandığını ve yüzde 35'inin tamamlandığını, tamamını ise 2017'nin ilk çeyreğinde bitirmeyi hedeflediklerini kaydetti. İzci, Rusya ve Irak'tan birkaç kişinin daire aldığı projede 300 milyon liralık satış hacmine ulaşmayı hedeflediklerinin altını çizerek, "Güngören'den ayrılmak istemeyip daha iyi koşullarda yaşamak isteyenler için de Real Merter çok iyi bir alternatif proje olacak" dedi. AVM tarafında ise yıllık 5 milyon profesyonel müşteriye, 100 milyon dolarlık ticaret hacmine ulaşmayı planladıklarını vurgulayan İzci, "Tekstille ilgili Türkiye'nin her yerinde iş yapanlar potansiyel alıcılar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Kaplanları'nı Merter'e çekecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN