Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Işık in çıkış tarihini açıkladı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı , in 2018 yılında 'da son hali ile dünyaya tanıtılacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 11.12.2015 23:55 Güncelleme Tarihi: 12.12.2015 00:21
Bakan Işık yerli otomobilin çıkış tarihini açıkladı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı , 24 TV'de katıldığı 24 E programında le ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Işık, yerli otomobille ilgili, "Kendini bu topraklara ait hisseden herkesin göğsünü kabartacak, gururlandıracak bir proje olarak sonuçlanmasını istediğimiz için çok yoğun çalışıyoruz. Çok iyi gidiyor ve inşallah söz verdiğimiz gibi 2020'den önce seri üretime geçmiş, halkımızın beğenisini kazanacak bir Türk markasıyla, fikri mülkiyet haklarının Türkiye'ye ait olduğu, teknolojisinin Türkiye liderliğinde geliştirildiği ve üretiminin de en az yüzde 85'nin Türkiye'de yapıldığı yerli otomobili inşallah yola çıkaracağız" dedi.

YERLİ OTOMOBİLİN ÖYKÜSÜ

Daha önce 4 prototiple ilgili çalışma olduğunu belirten Bakan Işık, "3'ü gelmişti hazırdı. İnşallah 22 Aralık'ta crossover dediğimiz, halkın kullandığı tabirle cip modeli hazır olacak, yine kamuflajlı göstereceğiz. Asıl hatları belli olmayacak" şeklinde konuştu.

"2018 'UNDA ARACI GÖRECEĞİZ"

Yerli otomobilin çıkış tarihiyle ilgili olarak da Bakan Işık, "Burada ilk defa sizinle paylaşıyorum, 2018 İstanbul Auto Show'unda aracı göreceğiz. Mayıs ayında yapılıyor İstanbul'da oto fuarı. 2018'de zannediyorum örtüyü çekeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Işık yerli otomobilin çıkış tarihini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN