HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pasifik, Türkiye'nin en büyük projesini yapacak

Ankaralı Pasifik İnşaat, Türkiye'nin en büyük karma projesini hayata geçiriyor. Proje için New York'lu ünlü KPF'yle anlaşıldı

Giriş Tarihi: 12.12.2015
Pasifik, Türkiye'nin en büyük projesini yapacak
Pasifik İnşaat, Türkiye'nin en büyük karma projesini hayata geçirmek için kolları sıvadı. Ankara'nın merkezindeki en büyük arsa alanına sahip EGO Garajı arazisini, ortağı Çiftay ile satın alan şirket, yeni projesi için dünyanın en önemli dört mimarlık ofisini yarıştırdı. İçerisinde ofis, konut, otel, AVM, hastane ve okul bulunması planlanan EGO projesinin inşaatına 2016 ortasında başlanacak. Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, EGO arazisinin 125 dönüm arsa üzerinde yaklaşık 750 bin metrekarelik satılabilir-kiralanabilir alana sahip tek parselde Türkiye'nin en büyük karma kullanım projesi olacağını söyledi. Erdoğan, "Dünya çapında kabul gören 10 mimarlık firmasına hayalimizdeki projeyi anlattık. Sonra sayıyı 4'e indirdik. Geçtiğimiz ay bütün bu süreçleri tamamladık ve dünyaya birçok 'landmark' bina kazandırmış, New York merkezli KPF'yi tercih ettik" dedi.

MAMAK'A 1.116 KONUT
Fatih Erdoğan, EGO projesi öncesinde Çayyolu'nda Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden aldıkları arazide yeni bir konut projesine başlayacakları bilgisini de verdi. Next Level Çayyolu ismini verdikleri ve Brigitte Weber Mimarlık'ın çizdiği projenin inşaatına 2016'nın ilk çeyreğinde başlayacaklarını vurgulayan Erdoğan, 450 konuttan oluşan projeyi 36 ayda tamamlamayı planladıklarını söyledi. Fatih Erdoğan, yine bu proje kapsamında Mamak'ta Büyükşehir Belediyesi'ne Çayyolu arsası karşılığı yapacakları bin 116 konut ile kentsel dönüşüme katkı sağladıklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pasifik, Türkiye'nin en büyük projesini yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN