Gedikli: Büyüyeceğiz ve başkanlığı konuşmaya devam edeceğiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı , Fed'in faiz artırımının mümkün gözükmediğini söyledi. Gedikli ayrıca, 'sosyal ve ekonomik alanda Türkiye’nin bir basamak daha yukarı çıkacağını hep beraber göreceğiz' dedi

Giriş Tarihi: 15.12.2015 15:07 Güncelleme Tarihi: 15.12.2015 15:12
Gedikli: Büyüyeceğiz ve başkanlığı konuşmaya devam edeceğiz!

Moody's "İç sorunların döviz kuru ve FİNANSAL piyasalardaki istikrarsızlığı arttırdığı Brezilya, Rusya, Türkiye ve kısmen Güney Afrika, büyük gelişen ekonomiler arasında en çok etkilenmesi muhtemel ülkeleri oluşturuyor.

Bu ülkelerin büyümeyi sürdürmek ve dış şoklardan korunmak için kullanabilecekleri politikalar sınırlı" dedi ve aslında faizi arttırın demeye çalışmışlar,bunu da herzaman ki gibi muğlak ifadeler kullanarak yapmışlar.Biz verilere bakarak değerlendirme yapıyoruz.

DÜNYA NEFESİNİ TUTTU O KARARI BEKLİYOR

Türkiye'yi bir sepetin içine koyulup toptancı zihniyetle değerlendirmesi yanlış Temmuz - Eylül döneminde Gayri Safi Milli Hasıladaki yüzde 4'lük büyüme oranı, 2014'ün ilk çeyreğindeki yüzde 5,1'lik büyümeden bu yana yakalanan en hızlı büyüme oldu.

'ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DÜNYA TÜRKİYE EKONOMİSİNİ KONUŞACAK'

Bu ne demek üst üste 24 çeyrek büyüyen bir Türkiye'den bahsediyoruz demektir.Ayrıca yine bu kuruluşların ekonomistlerinin beklentileri yüzde 2.8-3.00 idi.Türkiye için en az %5 büyüme şart bunu yıllardır söylüyorum ancak küresel şartları göz önüne aldığımızda Türkiye ekonomisi önümüzdeki yıllar için bölgesinde ve dünyada umut verici.

Özellikle özel sanayi sektörünü oluşturan faaliyetlerin toplam katma değerinin yüzde 1,5 artmış olması,Türkiye'de Ar-Ge harcamalarının 2014 yılında bir önceki yıla göre %18,8 artarak 17 milyar 598 milyon TL olarak gerçekleşmesi ve Gayri Safi Yurtiçi Hasıla içindeki payının %1,01 e varması ve bu rakamlarda savunma sektörünün ağırlığının olması büyümenin kalitesini ve gelecek için neden umutlu olmamız gerektiğini ortaya koyuyor.

'1 KASIM ÖNCESİ KAHİNLİK YAPANLAR TOTO OYNADI'

AK Parti reformları hayata geçmeye başladığında sosyal ve ekonomik alanda Türkiye'nin bir basamak daha yukarı çıkacağını hep beraber göreceğiz.1 KASIM'dan önce AK PARTİ'nin oy oranları ile ilgili kahinlik yapanların ekonomi konusunda da tutmayan tahminler ile toto oynadığını görüyoruz.FED'in faiz artışının agresif olacağını düşünmüyorum çünkü ABD ekonomisi için koydukları hedefleri henüz yakalayabilmiş değiller kaldı ki Türkiye bu konuda gerekli önlemleri ve yapısal reformları hayata geçiriyor.

AK Parti dalgalı dönemlerde gemiyi sağ salim kıyıya hep ulaştırdı,2008 den beri bitmeyen bir küresel kriz var ve sürekli küçülen dünya ekonomisi içinde Türkiye içerde ve bölgedeki sorunlarla uğraşıp bir taraftan mültecilere kol kanat gerdi.1 yıl içinde 2 seçim yaşadık hepsinin ötesinde terörle mücadelemiz kararlılıkla sürüyor.

'BAŞKANLIK DAHİL HER ŞEYİ KONUŞACAĞIZ'

Tüm bunlara karşın büyüyeceğiz reform yapacağız mali disiplinden ödün vermeyeceğiz diyebiliyoruz.Yeni anayasa yapacağız,sistemi daha kaliteli ve çarkları daha hızlı döner hale getireceğiz.Başkanlık dahil her şeyi konuşacağız.

Türkiye'nin istikrarına göz dikenlerin bu ajandaya engel olmak için herşeyi yaptığını görüyorsunuz.İçerde ve dışarda yabancı ülke temsilcisi gibi konuşan muhalefet parti milletvekillerinden bahsediyorum sadece onlar değil tabi ki birde hendek partisi ve destekçileri var.İşte tam da bu nedenle başkanlığı ısrarla konuşmalıyız!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gedikli: Büyüyeceğiz ve başkanlığı konuşmaya devam edeceğiz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN