Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üçüncü Havalimanı'nın % 75'ini THY dolduracak

İşinin Liderleri Zirvesi'ne Türkiye'nin dev projeleri damga vurdu. THY Genel Müdürü Kotil, 2030'da yeni havalimanının 260 milyon yolcuya ulaşacağını belirtti. Yeni Havalimanı CEO'su Akçayoğlu da "Alanın %75'ini THY dolduracak" dedi

Giriş Tarihi: 16.12.2015
Üçüncü Havalimanı'nın % 75'ini THY dolduracak
Türk Telekom Grubu, Türkiye'nin en büyük şirketlerinin üst düzey yöneticilerini İstanbul'da gerçekleştirdiği 'İşinin Liderleri Zirvesi' ile bir araya getirdi. Etkinliğin açılış konuşmasını Türk Telekom Grubu Kurumsal İş Birimi CEO'su Mehmet Ali Akarca yaptı. Akarca, "2005'ten bu yılın sonuna kadar gerçekleştirdiğimiz yatırım toplam 20 milyar TL'ye ulaşacak. Türkiye'nin 81 ilini kuşatan toplam 206 bin kilometrelik fiber altyapımız var" diye konuştu. Organizasyon kapsamında gerçekleştirilen 'Dönüşüm Zamanı' başlıklı panelde konuşan Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil ise 2030 yılında yeni havalimanına gelmesi beklenen yolcu sayısının 260 milyon olduğunu belirterek, "Bu da dünyadaki en çok yolcu sayısı oluyor" dedi. İşlerinin iyi gittiğini söyleyen Kotil, bu yıl yüzde 11 büyüdüklerini, günde bin 200 sefer yaptıklarını anlattı. Kotil, Türkiye'deki havayolu şirketlerinin toplam yolcu sayısının bu yıl 130 milyonu geçerek 135 milyon gibi bir rakama çıkacağını, Almanya'nın toplam yolcu sayısının ise 200 milyon olduğunu dile getirdi.

10 BİN ALTERNATİF
Kotil, Afrika'yı dünyaya bağlamada 10 bin alternatif sunduklarını, diğerlerinin 4 binlerde kaldığını söyledi. Avrupa'da Lufthansa'dan daha fazla noktaya uçtuklarının altını çizen Kotil, hem kâr ettiklerini hem de hacime oynadıklarını kaydetti. Aynı organizasyonda söz alan İstanbul Yeni Havalimanı CEO'su Yusuf Akçayoğlu, yeni havalimanının yüzde 75'inin THY tarafından doldurulacağını söyledi.

ZİRVEDE LİDERLER DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
Zirvede, 'Dönüşüm Zamanı' başlıklı panelde Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, Orka Holding CEO'su Süleyman Orakçıoğlu ile THY CEO'su Temel Kotil edindikleri deneyimleri katılımcılara aktardı.

TÜKETİCİ ELEKTRONİĞİNİN PAZAR BÜYÜKLÜĞÜ 35 MİLYAR LİRA OLDU
Organizasyonda konuşan Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan ise tüketici elektroniğinin pazar büyüklüğünün 35 milyar liraya ulaştığına dikkati çekti. Sektörün 2015 yılında yüzde 16 büyüdüğünü, burada da lokomotifin, yılın 9 ayında yüzde 26'lık büyüme kaydeden cep telefonları olduğu bilgisini veren Gürcan, cep telefonlarını ise yüzde 19'luk büyüme ile beyaz eşyanın izlediğini kaydetti. Gürcan, fiziksel ve dijitalin evlendiği bir dünyada yaşandığını söyleyerek, "Bugün Teknosa'ya e-ticaret mağazaları ile birlikte 250 milyon civarında ziyaretçi geliyor" dedi. Eskiden televizyon seyrederken bir şeylerle uğraşıldığını anımsatan Gürcan, bugün cep telefonu ile oynanırken TV izlendiğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üçüncü Havalimanı'nın % 75'ini THY dolduracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN