Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mağdurlara sahip çıkılacak

Giriş Tarihi: 17.12.2015
Mağdurlara sahip çıkılacak

Bin 670 şehit, gazi ve sivil terör mağdurunun kamuya atama törenine katılan Başbakan Davutoğlu, mağdur olan vatandaşlara sahip çıkılacağını söyledi. Başbakan, "Devletin yanında yer alan esnaf ve çiftçiye destek olacağız" dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütünün yaptığı zulüm nedeniyle elinde bir bavulla yaşadığı ilçeyi terk etmek zorunda kalan vatandaşlara ve ilçelerde bulunan esnaf ile çiftçilere her türlü desteğin sağlanacağını açıkladı. Aile Bakanlığı tarafından bin 670 şehit yakını, gazi, sivil terör mağduru ve madenci yakınlarının kamudaki atama törenine katılan Davutoğlu, "Haiti'deki depreme, Somali'deki açlığa yardım elini uzatan devlet, elbette Silopi, Cizre, Yüksekova gibi ilçelerde zorda olan vatandaşlarımıza da yardım edecektir. Buralarda devletin yanında olan, provokasyona kapılmayan esnaf, çiftçi kardeşlerimize de destek olacağız. Gerekli tüm talimatları verdik" dedi.

MÜCADELE DEVAM EDECEK

Sur'da, Cizre'de Silopi'de, terör odakları temizleninceye kadar mücadelenin aralıksız süreceğini ifade eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Vatandaşlara sesleniyorum; bu mücadelede devletimizin, ülkemizin yanında yer alınız. Bunlar öyle bir zorbalık içindeler ki, masum insanları ellerinde bir bavulla evlerini, barklarını terk etmek durumunda bırakıyorlar. Bilinsin ki, o vatandaşlarımız en kısa zamanda evlerine dönecek. Terör nedeniyle ellerinde tek bir bavulla yola düşen vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayacağız. Bu mücadele sürecinde de mağdur olan vatandaşlarımıza sahip çıkacağız. Başta Sur olmak üzere ilçelerde terör örgütünün provokasyonuna kapılmadan, devletin yanında yer alan esnaf, ziraatçı, çiftçi kardeşlerimize yardım elini uzatacağız."

'Hainleri temizleyeceğiz'


24 BİN ŞEHİT YAKINI ATANDI
Hükümetin yeni eylem planlarını açıklar açıklamaz, ilk işin şehitlerin yakınları ve gazilere kol kanat germek olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Bu hayırlı başlangıcın yolumuzu, ufkumuzu açması ve geleceğimizi aydınlatmasını diliyorum. Şehit ve gazilerimiz ile onların bizlere emaneti olan sizler, her zaman önceliğimiz, her zaman ön gündemimizin üst sıralarında bulundunuz" şeklinde konuştu. Başbakan Davutoğlu, 1996'dan bu yana şehit yakınları, gaziler için 30 bin civarında atama yapıldığını belirterek, "AK Parti döneminde atananların sayısı 24 bin 336. Yani yüzde 80'ini biz atadık"dedi.

KAMUYA BİN 950 ENGELLİ ATANDI
Kamu kurumlarına 210'u kura, bin 740'ı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonucuyla toplam bin 950 engelli atandı. "Engelli Ataması Programı"nda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, engelli istihdamına yönelik atılan adımların Türkiye'nin kalkınmışlık endeksinin de göstergesi olduğunu söyledi. Soylu, 2002'ye kadar 5 bin 777 olan engelli memur sayısının, 42 bin 656'ya yükseldiğini bildirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu da, engellilerin yaşam kalitesini artıracaklarını söyledi.

2016 GÜZEL BİR YIL OLACAK
Geçen hafta 2016 Yılı Eylem Planı'nı açıkladıklarını anımsatan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Toplumumuzun her kesimine yönelik atacağımız adımları, her alanda gerçekleştireceğimiz reformları milletimizle, sizlerle paylaştık ve dedik ki inşallah 2016 yılı hep beraber gayretlerimizle güzel bir yıl olacak. Yeni dönemde milletimizden aldığımız büyük destekle çok daha ileri hedeflere kararlılıkla yürüyeceğiz. Ekonomide, iş hayatında, hak ve özgürlüklerin geliştirilmesinde, toplum kesimlerimizi rahatlatacak tedbirlerin alınmasında çok önemli reformlar gerçekleştiriyoruz."

ŞEHİT YAKINLARININ BURUK SEVİNCİ
SABAH'a konuşan şehit yakınları ise şunları söyledi:
* Ayfer-Samet Göçkin (23 yaşındaki oğulları Deniz Göçkin Dağlıca'da şehit oldu): Çocuklarımız bayrak için, ezanların devamı, dinimizin devamı için şehit oldu. Allah oğlumuzu şehitlik mertebesine ulaştırdı, buna da şükrediyoruz. Devlete şehit yakınlarına sahip çıktığı için teşekkür ederiz.
* Ercan Zor: (kardeşi Burak Zor 8 Eylül'de Iğdır'da şehit oldu): Devletimiz geride kalanları yalnız bırakmıyor. Her türlü imkanı sağlıyor. Vatan sağ olsun. Allah razı olsun.
* Dünya Gözen: (abisi Salih Gözen 6 Eylül'de Dağlıca'da şehit oldu) Tek dileğim terörün son bulması. Bu buruk bir sevinç. Devlete bize sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. Birsen Yavuz (eşi 25 Temmuz'da Diyarbakır Lice'de şehit oldu): Çocuklarımın geleceği için hayata tutunuyorum. Bu iş onların geleceği demek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağdurlara sahip çıkılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN