Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rusya'ya 50 milyon dolarlık ihracat

İş ve tatil konseptini birleştiren Dosso Dossi Fashion Show, Rusya ile yaşanan sıkıntılı sürece rağmen 1.000 kişilik Rus tekstilci grubunu Antalya'da ağırladı. Rusya'ya 50 milyon $'ık satış gerçekleşti

Giriş Tarihi: 20.12.2015
Rusya'ya 50 milyon dolarlık ihracat
İş ve tatili birleştiren özgün modeliyle dünyada adından söz ettiren Dosso Dossi Fashion Show'un 20'ncisi, Rusya ile uçak krizinin patlamasının üzerinden bir ay bile geçmeden Antalya'da gerçekleşti. Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, yaşanan krize rağmen binin üzerinde Rus'u Antalya'ya getirdiklerini söyledi. Toplamda 50 milyon dolarlık satışla beklentilerin üzerinde ciro gerçekleştirdiklerini açıklayan Eraslan, "10 yıl önce 11 üretici firma ve 45 alıcı ile yola çıktık. Bugün 150'ye yakın yerli üretici ile 32 ülkeden 5 bin alıcıyı buluşturuyoruz" dedi.

TANITIMA AĞIRLIK VERDİK

Hazır giyim ihracatının 2 milyar dolarlık kan kaybı yaşadığı bir dönemde elde ettikleri başarının anlamlı olduğunu vurgulayan Eraslan, şöyle devam etti: "Herkes tasarrufa yönelip bütçeyi kısarken, biz özkaynaklarımızdan 3 milyon dolar ayırarak uluslararası tanıtım atağı başlattık. Fuara üç hafta kala çıkan krize rağmen, 10 yıldır çok özel bir bağ kurduğumuz binin üzerinde Rus dostumuz Antalya'ya geldi. Geçmiş yıllarda bu rakam bin 500'ü buluyordu. Her şeye rağmen 1 milyon ürün satarak 50 milyon dolarlık ciromuzu koruduk."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'ya 50 milyon dolarlık ihracat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN