Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Enseyi karartmaya gerek yok'

Şişecam'a vurgu yaparak Rusya'da en büyük sabit yatırımı olan gruplardan olduklarını hatırlatan İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, "Evet, aşırı iyimser değiliz, ciddi riskleri yönetiyoruz ama enseyi karartacak bir durum yok" dedi

Giriş Tarihi: 25.12.2015
'Enseyi karartmaya gerek yok'
İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Rusya ile krize atıfta bulunarak, "Enseyi karartmaya gerek yok" dedi. İş Bankası'nın 10 yıldır devam ettirdiği Türkiye Satranç Federasyonu ana sponsorluğunu 6 yıl daha uzatan protokolün imza töreninde konuşan Özince, Şişecam'ın da Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu hatırlattı. Rusya'da en büyük sabit yatırımı olan grupların başında geldiklerinin altını çizen Özince, "Yaşanan sıkıntılar geçmiştekilerin çok üzerinde değil. Biz çok daha zor şartlarda kurulup bugünlere geldik. Günlük sıkıntıları vesvese yapmamalıyız. Türkiye için en büyük risk demografik avantajını kullanamamak. Evet, aşırı iyimser değiliz, ciddi riskleri yönetiyoruz ama enseyi karartacak bir durum yok" dedi.

FİNANSBANK'IN SATIŞI FENA DEĞİL

Yeni yılın son haftasına girildiğini hatırlatan Özince, yıl sonu bilançolarının daha iyi olması için biraz daha itidal ve gayret gösterilmesi gerektiğini vurguladı. Özince, Finansbank'ın satışı konusunda ise, "Fena bir satış olmadı" değerlendirmesinde bulundu. 23 Aralık 2015'te imzalanan ilk sponsorluk anlaşmasının ardından okullarda 15 bine yakın satranç sınıfı açtıklarını belirten Özince, satrancın en fazla lisanslı oyuncunun olduğu spor dallarından biri haline geldiğini söyledi. Özince, 2005'te 30 bin olan lisanslı oyuncu sayısının 630 bine, antrenörün 2 binden 76 bine, kulüp sayısının ise 600'den 2 bin 104'e ulaştığına vurgu yaptı. Özince, federasyon ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin, satrançın ilköğretim okullarında müfredata seçmeli ders olarak girmesi kararını tamamlayan bir adım olduğunu söyledi.

JANNET YELLEN'LE OYNAMAK İSTEMEM
İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali de, "Satrançta Janet Yellen'in mi yoksa ünlü satranç ustası Bobby Fischer'in mi karşısına oturmak istersiniz?" sorusuna, "Yellen'in karşısına oturmak istemezdim. Bizim işimizin çok cazip, her boyutuyla insanları tatmin eden bir özelliği yok" yanıtını verdi. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ise, İş Bankası ile 10 yıl önce iyi bir hamle yaparak Türk satrancı için, dönüm noktası olan bir işbirliğine imza attıklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Enseyi karartmaya gerek yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN