Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus ambargosu sürmez

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Rus ambargosu sürmez
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı ambargo ile kendi halkını cezalandırdığını belirterek "Bu, uzun sürmez. Nisan, mayıs gibi yumuşar. Sebzemeyvede yeni pazarlar ortaya çıktı. Bulgarlar, Romanlar ve Macarlar gelip mallarımızı alıyor" dedi. Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleriyle kahvaltıda buluşan Tüfenkci, bankalarla kart aidatları ve dosya masrafları konusunda görüşeceklerini belirterek, "BDDK ve Bankalar Birliği ile konuşarak belli noktaya gelmek istiyoruz" diye konuştu.

PKK HARAÇ TOPLUYOR

Doğu ve Güneydoğu'da terör örgütünün esnaftan zorla para topladığını belirten Bakan Tüfenkci, şöyle konuştu: "Bölgedeki yaşlı bir esnaf anlattı. Devletin kendisinden 10 bin TL vergi aldığını, terör örgütünün ise 150 bin TL haraç istediğini söyledi. 'Bizi kurtarın' dedi."
RUSYA'NIN ENERJİ YATIRIMLARI DONDURULABİLİR

YAPTIRIMLARIN ETKİSİ SINIRLI OLDU
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de Rusya ile yaşanan krizin ekonomiüzerindeki etkilerini değerlendirdi.Şimşek, Rus yaptırımlarının Türk ekonomisine ciddi bir etkisi olmadığını söyledi.

İNŞAAT ŞİRKETLERİ KARARINA ONAY

Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, Türk personel çalıştırmasına izin verilen şirketlerin listesini imzaladı. Bu şirketler arasında Enka, Rönesans İnşaat, IC Içtas, Ant Yapı, Mebe ve Odak Group da bulunuyor.

DEMİRTAŞ RUSYA'NIN SAFINDA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus ambargosu sürmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN