in yüzde 40'ını devlet karşılayacak

Giriş Tarihi: 30.12.2015 13:31
Asgari ücretin yüzde 40'ını devlet karşılayacak

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun in net 1300 liraya çıkmasıyla ilgili maliyetin yüzde 40'ının devlet tarafından karşılanmasına ilişkin açıklamasının hatırlatılması üzerine ise buradaki toplam 20,5 milyar liralık yükün yüzde 40'ının karşılanacağını kaydetti.

Bu konuda gerekli önlemleri aldıklarını belirten Elvan, bunun bütçe sunulduğunda da görülebileceğini söyledi.

Destek mekanizması oturduktan sonra gelişmelere göre yeni değerlendirmelerin olacağını anlatan Elvan, "() İşçi başına 274 liralık bir maliyet var, bunun yüzde 40'ına tekabül eden 110 lirayı gerçekleştirmeyi... Ama bir anlaşma sağlanamadığı için bir şey söyleyemeyiz. Fakat bununla ilgili detaylı açıklamaları Süleyman Bey (Soylu) yapacaktır" ifadelerini kullandı.

Elvan, insan hakları konusunda hangi reformları uygulayacaklarının sorulması üzerine de "Kolluk kuvvetlerimizin denetimine ilişkin bir mekanizma oluşturacağız.

Kolluk Gözetim Komisyonu kurulmasına dair tasarımız var, önümüzdeki günlerde bunu TBMM'ye sevk edeceğiz. Diğer taraftan ayrımcılıkla mücadele ve insan haklarıyla ilgili yeni düzenlemelerimiz olacak, bunları da TBMM'ye sevk edeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asgari ücretin yüzde 40'ını devlet karşılayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN