Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 yıl sonra toplu konut inşa edecek

'de liderliğindeki hükümet 30 yıl aradan sonra toplu konut üretimi için düğmeye bastı. İngiliz hükümeti ilk aşamada 13 bin toplu konut inşa edecek. 5 yıl içerisinde bu rakamın 60 bine çıkarılması hedefleniyor.

Giriş Tarihi: 4.1.2016 13:19
İngiltere 30 yıl sonra toplu konut inşa edecek
'de toplu konut inşaatını son olarak 30 yıl önce eski lardan Margaret Thatcher liderliğindeki hükümet gerçekleştirmişti. Dönemin Başbakanı Thatcher ve Çevreden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Heseltine, Londra'nın doğusundaki Docklands bölgesini islah ederek toplu konut inşa ettirmişti.

Söz konusu uygulamaya 30 yıl sonra İngiltere Başbakanı dönüyor. İngiltere Başbakanı David Cameron inşaat sektörüne canlılık kazandırmak ve özellikle gençlerin olmasını sağlamak için düğmeye bastı.

İngiliz hükümeti ilk aşamada 13 bin konut inşa edilmesi kararı verdi. 5 yıl içerisinde 60 bin adet toplu konut inşa edilmesi hedefleniyor.

Hükümet toplu konutların hızla inşa edilmesi için inşaat şirketlerine önemli teşvikler verecek. Toplu konut inşa edilmesi amacıyla terk edilmiş birçok endüstri bölgesi islah edilerek, burada yeni binalar inşa edilecek.

İngiltere Başbakanı David Cameron terk edilmiş endüstri bölgelerinin islahı için hükümetin 1.2 milyar sterlin para desteğinde bulunacağını açıkladı. İngiltere Başbakanı David Cameron yeni yıl mesajında, gençlerin ev sahibi olması için elinden geleni yapacaklarını söyledi.

Gençlerin ev sahibi olmasının hükümetinin en önemli sosyal reformlarından biri olduğunu belirten Cameron, toplu konutların en hızlı şekilde inşa edilmesi için çaba harcayacağı sözünü de verdi.Proje çerçevesinde başkent Londra'da 24 bin yeni konutun inşa edilmesi hedefleniyor.

NTV

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere 30 yıl sonra toplu konut inşa edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN