25 ülkeden 70 CEO ile buluşacak

Giriş Tarihi: 14.1.2016
25 ülkeden 70 CEO ile buluşacak

Başbakan Davutoğlu, Türkiye'de faaliyet gösteren 25 ülkeden 70 uluslararası firmanın üst düzey yöneticileri ile yarın akşam buluşacak. Toplantıda CEO'ların yeni reform paketi ile ilgili görüşleri alınacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'de yatırımı bulunan 25 ülkeden 70 uluslararası sermayeli firmanın temsilcileriyle buluşacak. Davutoğlu, Türkiye'nin küresel rekabetine ve ekonomik büyümesine önemli katkılar sağlayan yabancı yatırımcılara, hükümetin yeni reform paketini anlatarak, onların görüş ve önerilerini dinleyecek.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ OLACAK

Hükümetin yeni eylem planında, uluslararası sermayenin doğrudan Türkiye'ye çekilmesi konusunda bazı tedbirlere yer verilmişti. Reform takviminin ekonomi ayağındaki öncelikler arasında, yatırım ve işletme ortamını iyileştirici düzenlemeler bulunuyor. Türkiye'deki mevcut firmaların da yeni yatırımlar yapmasına büyük önem veren Davutoğlu, bu yatırımcılarla bir araya gelmeye hazırlanıyor. Davutoğlu, önümüzdeki dönemde uygulanacak ekonomi politikalarının şekillendirilmesinde Türkiye'deki mevcut yatırımcılarla görüş alışverişinde bulunacak. Davutoğlu, bu kapsamda cuma akşamı uluslararası sermayeli firmaların temsilcileriyle Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir araya gelecek. Toplantıda Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan koordinatörlüğünde yürütülen reformlarla ilgili olarak yabancı yatırımcılar bilgilendirilecek.

70 FİRMA TEMSİL EDİLECEK
Toplantıya katılacak yabancı firmalar arasında Mercedes, Microsoft, İntel, Mitsubishi, Samsung, Rolls Royce, General Electric, Shell ve Toyota gibi dünya devi firmalar bulunuyor. Aynı zamanda bankacılık, enerji, sigorta, telekomünikasyon, sanayi, otomotiv, teknoloji ve sağlık sektörüne yatırım yapan yabancı firma temsilcileri de Davutoğlu ile bir araya gelecek. Türkiye geçen yıl yaşanan iki seçim, jepolitik riskler ve küresel ekonomiye ilişkin kaygılara rağmen, yabancı sermayenin ilgisini çekti. Yılın ilk 9 ayında 12.6 milyar dolarla, 2014'ün tamamı kadar giriş gerçekleşti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25 ülkeden 70 CEO ile buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN