Türkiye'nin en iyi haber sitesi

75 bin kişi enerji tasarrufuyla tanıştı

Şekerbank 2009'da uygulamaya aldığı EKOkredi ile şirketlere 651 milyon TL'lik destek sağladı. Bankanın Genel Müdür Yardımcısı Ertürk, "75 bin kişiyi enerji tasarrufuyla tanıştırdık" dedi

Giriş Tarihi: 15.1.2016
75 bin kişi enerji tasarrufuyla tanıştı
Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, bankanın enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda yürüttüğü ulusal ve uluslararası işbirlikleri ile bu yöndeki çalışmalarını 2009 yılında EKOkredi ürünüyle ortaya çıkardıklarını söyledi. Ertürk, "EKOkredi'yi, enerji tasarrufuna yönelik her türlü yatırımı uygun ödeme koşullarıyla desteklemek amacıyla geliştirdik. EKOkredi'yi geliştirirken, Türkiye'nin kalkınmasında ve sanayileşmesinde, enerjinin verimli kullanılmasının hayati önemini dikkate aldık. EKOkredi ile binalarda enerji verimliliğinin artırılmasından rüzgâr, su ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik dönüşüm projelerine, atık yönetimi yatırımlarına kadar geniş bir yelpazede bireylerin yanı sıra çiftçi, esnaf ve işletmelerin enerji verimliliği yatırımlarını uygun koşullarda finanse ediyoruz" dedi.

651 milyon liralık etki

EKOkredi ile 7 yılda 651 milyon TL'nin üzerinde finansman desteği sağladıklarını ve 75 bini aşkın kişiyi enerji tasarrufu ile tanıştırdıklarını belirten Ertürk, "67 bin 888 bireysel ve 7 bin 543 KOBİ, esnaf ve çiftçi müşterimiz, EKOkredi'nin avantajlı finansman imkânından yararlandı. EKOkredi ile yapılan enerji verimliliği yatırımlarıyla bugüne kadar 21.1 milyar kilowatt-saat enerji tasarrufu elde edilmiş; toplamda 4.5 milyon ton karbondioksit salımı engellendi. Böylece hem doğal kaynaklarımızın korunmasına hem de ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlandı" dedi.

'Şubelerimizde sertifikalı yalıtım uzmanları bulunuyor'
2011'den itibaren yapı ruhsatı alan binalarda zorunlu olan Enerji Kimlik Belgesi'nin temini için de müşterilerine destek olduklarını belirten Ertürk, "Şubelerimizde sertifikalı yalıtım uzmanları bulunuyor. 71 il ve 100'e yakın merkez dışı ilçeye yayılmış şubelerimizde Enerji Kimlik Belgesi'nden yalıtıma, güneş enerjisinden doğal gaza geçişe, verimli aydınlatmadan verimli ısıtmaya tüm enerji verimliliği yatırımları için en uygun ve kaliteli hizmeti sunuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
75 bin kişi enerji tasarrufuyla tanıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN