Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için gün sayıyor

Giriş Tarihi: 15.1.2016 10:10 Güncelleme Tarihi: 15.1.2016 12:00
Karaman hızlı tren için gün sayıyor

Belediye Başkanı , çalışmaları devam eden Karaman-Konya hattında sona gelindiğini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü ile birlikte Tren Garında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı , 'Karaman-Konya arasında çalışacak olan hattında hızlı yük ve hızlı yolcu taşımacılığı birlikte yapılacak. Bu da Türkiye'de bir ilk olacak. Konya, Ankara, Eskişehir ve İstanbul hatlarında yüksek hızlı yolcu taşımacılığı gerçekleştiriliyor. Ama Türkiye'nin de bir ilkini burada gerçekleştirmiş olacağız. Karaman-Mersin hattının da ihalesi hızlı bir şekilde tamamlanıyor.

Öğrendiğimize göre Karaman-Ulukışla hattının da ihalesi önümüzdeki günlerde bitmiş olacak. Karaman-Konya arası hızlı tren seferleri bu yıl sonu başlayacak onun öncesinde gelecek ay yani Şubat ayında Karaman-Konya DEMO seferleri başlayacak. Hızlı tren kadar olmasa da DEMO'LAR saatte 120 kilometre hızla yolcu taşıyacak" dedi.


Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman-Konya Hızlı Tren hattının tamamlanmasıyla birlikte Karaman'dan Ankara'ya 2.5 saatte, İstanbul'a ise 4.5 saatte gidileceğini söyledi.


14 ŞEHRE DAHA HIZLI TREN GELİYOR!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile seferler konusunda görüşme yaptıklarını anlatan Çalışkan, 'Karaman'dan sabah ilk kalkan trenin İstanbul'a, yine İstanbul'dan kalkan son trenin Karaman'a gelmesi için görüşüyoruz. Bunun dışında yine Ankara'dan kalkan son treninde yine Karaman'a gelmesi için görüşmelerimiz devam ediyor. Bunun dışındaki diğer seferlerin aktarmalı metro gibi Konya aktarmalı olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaman hızlı tren için gün sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN