Erzurum'a hava yolu firması kurulacak

Giriş Tarihi: 21.1.2016 15:02
Erzurum'a hava yolu firması kurulacak

Erzurum Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Erdoğan: - "Erzurum merkezli bir hava yolu firması kurulma çalışmaları var. Ciddi bir aşamaya da gelindi" - "Bakü, Tebriz, Nahçivan ile ülke içinde de Türk Hava Yollarının uçuş yapmadığı Van ve Trabzon'a yolcu taşımacılığı yapacak bir firma olacak" - "H1N1 vakaları mevsim normallerinin altına düştü. Son aldığımız örnekler gribin farklı alt tiplerine ait"

Erzurum Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, Erzurum merkezli bir hava yolu firmasının kurulacağını, çalışmalarda ciddi bir aşamaya gelindiğini ifade ederek, "Devlet sağlık turizmi kapsamında gelen hastaların bilet paralarının da yüzde 50'sini ödüyor" dedi.

Erdoğan, Erzurum Kamu Hastaneler Birliği toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında, birliğe bağlı 15 sağlık tesisinde 2015 yılında verilen hizmetleri değerlendirdi. Kentin sağlık turizmi açısından önemli bir yerde bulunduğunu dile getiren Erdoğan, 2015 yılında bin 300 hastaya hizmet verildiğini söyledi.

Sekreterlik bünyesinde 5 bin 445 personelle 3 milyon 685 bin 593 hastanın muayene edildiğini ifade eden Erdoğan, bu rakamın 2014'te 3 milyon 424 bin 911 olduğunu hatırlattı.

Erzurum'da birliğe bağlı hastanelerde 2015 yılında 10 bin 673 doğum olduğunu aktaran Erdoğan, "Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki tek kadın doğum Hastanesi olan Nene Hatun Kadın ve Doğum Hastanesinde primer sezaryen oranının yüzde 11 olması bizi çok sevindirdi. Bu rakam çok büyük emek ve başarıdır. Nene Hatun Kadın ve Doğum Hastanesi 9 ile hizmet etmektedir. Bu emek Sağlık Bakanlığı tarafından da takdir edilmiştir" diye konuştu.

Bakü, Nahçivan ve İran'dan çok sayıda hastanın Erzurum'a karayolu ile ulaşıldığını anlatan Erdoğan, yurt genelinden de önemli sayıda hastanın tedavisini gerçekleştirdiklerini anlattı. Erdoğan, şunları söyledi:

"Erzurum merkezli bir hava yolu firması kurulma çalışmaları var. Ciddi bir aşamaya da geldi. Ağırlıklı olarak da Bakü, Tebriz, Nahçivan ile ülke içinde de Türk Hava Yollarının uçuş yapmadığı Van ve Trabzon'a yolcu taşımacılığı yapacak bir firma olacak. Bu başarılırsa sağlık turizmi açısından Erzurum önemli bir merkez olacak. Oradan hastaların hava yolu ile kalmadan gelmeleri onların konforu açısından da önemli. Devlet sağlık turizmi kapsamında gelen hastaların bilet paralarının da yüzde 50'sini ödüyor. Oradan sevkli gelen ya da bizden randevu alan insanların biletlerinde Kalkınma Bakanlığının önemli desteği var. Sağlık anlamında dünyaya örnek olan Türkiye'nin de sağlık turizminden faydalanması önemli."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum'a hava yolu firması kurulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN