MHRS hastane randevusu nasıl alınır?

Hastane randevu alma işlemini online olarak yapabildiğiniz gibi telefonla da alabilirsiniz. ALO 182 üzerinden alacağınız randevu işlemi ücretli olacaktır. Peki MHRS hastane randevusu nasıl alınır?

Giriş Tarihi: 21.1.2016 15:36
MHRS hastane randevusu nasıl alınır?

Vatandaşların Hastaneye gitmeden randevu alabilmesi için sağlık Bakanlığı MHRS hastane randevu sistemini hizmete sokmuştur. Bu sistem hizmete girdikten sonra randevu almak çok kolaylaşmıştır. Vatandaşlar artık internet üzerinden veya telefon ile arayarak MHRS'yi kullanabilmekte ve randevu alabilmektedir. MHRS hastane randevu sistemi Sağlık Bakanlığının kurmuş olduğu bir sistemdir. Sağlık Bakanlığı bu sistemi hizmete sunduktan sonra vatandaşlar artık hastaneye gitmeden doktorun uygun olduğu zamanda randevu alabilmekte ve randevu saatinde hastaneye giderek beklemeden bakılabilmektedir. Bu şekilde olunca da hastanelerde oluşan gereksiz kalabalığın önüne geçilmiştir. İnternet üzerinden randevu alabilmek için MHRS hastane randevu sistemine giriş yapmalısınız. Telefon ile randevu alabilmek için ise ALO 182 randevu alma hattını aramanız gereklidir.

İnternet üzerinden randevu almak isteyen vatandaşlar MHRS hastane randevu sistemine giriş yapmaları gereklidir. İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan randevu al linkini tıklamalısınız. Vatandaş giriş ekranına geldikten sonra eğer sisteme kayıtlı bir üyeliğiniz bulunuyor ise T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girmeniz gereklidir. Son olarak ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu da gerekli yere girerek giriş linkine tıklamalısınız. Eğer sisteme kayıtlı bir üyeliğiniz yok ise yeni üye linkini tıklayarak üyelik almanız gereklidir. Üye kayıt sayfasında ilk olarak kimlik bilgilerinizi girmeniz gereklidir. Kimlik bilgileri bölümünde T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, cinsiyeti ve doğum tarihi bilgileri kesinlikle girilmelidir.

Bu bilgileri girdikten sonra diğer bölüm olan iletişim bilgileri kısmına geçmelisiniz. Bu bölüme cep telefonu numaranızı ve e-posta adresinizi girmeniz gereklidir. Son olarak da güvenlik bilgileri kısmı bulunmaktadır. Bu kısımda da bir parola oluşturduktan sonra güvenlik kodunu da girerek üyelik alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Üyelik alma işlemini tamamladıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz ve randevu alma işlemine başlayabilirsiniz. Sisteme girişinizi gerçekleştirdikten sonra randevu alabilmek için ilk olarak randevu almak istediğiniz hastanenin bulunduğu şehri seçmeniz gereklidir. Daha sonra randevu almak istediğiniz hastaneyi seçtikten sonra son olarak randevu almak istediğimiz bir hekim varsa hekim tercihinizi seçmelisiniz. Tüm bu işlemlerden sonra randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Randevu alma işlemini e-devlet sistemi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Vatandaş giriş ekranında bulunan E-Devlet ile giriş seçeneğini seçtikten sonra sistem sizi otomatik olarak E-Devlet giriş sayasına atacaktır. E-Devlet sistemine giriş yaparak randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden randevu alabildiğiniz gibi telefon ile arayarak da randevu alabilirsiniz. Telefon ile ALO 182 randevu alma hattını arayarak randevu alabilirsiniz. Bu hattı aradığınızda sizi bir operatör karşılayacaktır. İlk olarak operatöre randevu almak isteyen kişinin T.C. kimlik numarasını vermeniz gereklidir. T.C. kimlik numarası onaylandıktan sonra randevu almak istediğiniz hastane, poliklinik ve hekim tercihlerinizi operatöre bildirmeniz gereklidir. Daha sonra operatör size uygun zaman dilimlerini söyleyecektir. Size en uygun olanı seçerek randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS hastane randevusu nasıl alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN