'Türkiye olmadan iş yapamayız'

Giriş Tarihi: 23.1.2016 17:12
'Türkiye olmadan iş yapamayız'

TUI'nin Almanya Ürün Yönetimi ve Ticaret Müdürü Baumert, "Türkiye olmadan iş yapamayız. Türkiye bizim iş modelimizin tamamlayıcı bir parçası" dedi.

Avrupa'nın önde gelen turizm şirketlerinden TUI'nin Almanya Ürün Yönetimi ve Ticaret Müdürü Stefan Baumert, Türkiye'nin turizm açısından cazip bir bölge olduğunu belirterek, "Türkiye olmadan iş yapamayız. Türkiye bizim iş modelimizin tamamlayıcı bir parçası" dedi.

Baumert, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın Almanya'nın Frankfurt kentinde, ülkenin önde gelen tur operatörleri ve turizm sektör temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantının ardından AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Turizm açısından bazı zorluklarla karşı karşıya olduklarını belirten Baumert, "Pariste'ki saldırı, Rusya'nın savaş uçağının düşürülmesi gibi nedenlerle talepte geçen yıla oranla yüzde 30-40 civarında yavaşlama gördük. İstanbul'daki terör saldırısı durumu daha da kötüleştirdi. Bu yüzden, Türkiye'deki durumu eski haline getirmek için tüm partnerlerimizle hızlı kararlar almalıyız" diye konuştu.

"Türkiye, bizim için hala cazip bir bölge"

Ancak Türkiye'nin kendileri için hala cazip bir bölge olduğunu dile getiren Baumert, "Türkiye olmadan iş yapamayız. Türkiye, bizim iş modelimizin tamamlayıcı bir parçası. Türkiye, İspanya'dan sonraki bizim en önemli destinasyonumuz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye olmadan iş yapamayız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN