Koç için son hazırlık

Giriş Tarihi: 24.1.2016
Koç için son hazırlık

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un bugün düzenlenecek cenaze töreni öncesinde dün Tatbikat Camisi ile Zincirlikuyu Mezarlığı'nda hazırlık yapıldı

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un cenaze töreni öncesinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi ile Zincirlikuyu Mezarlığı'nda hummalı bir çalışma yapıldı. Koç'un cenazesi geçen yıl ekimde yıkılarak yeniden yapılan Tatbikat Camisi'nden kaldırılacak ilk cenaze olacak. Koç'un cenaze namazı için cami avlusuna musalla taşı yapıldı.

100 KİŞİLİK EKİP ÇALIŞTI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar Belediyesi ve Koç Grubu çalışanlarından oluşan yaklaşık 100 kişilik bir ekip, camiyi cenazeye hazır hale getirdi. Cami avlusu tamamen paspasla kaplandı, cenaze törenine katılacakların üşümemesi için avlu içerisine portatif sobalar yerleştirildi, olası bir kar yağışında cemaatin ıslanmaması için de tenteler kondu. Devlet erkanının da hazır bulunacağı tören için güvenlik önemleri de üst seviyeye çıkarıldı. Cami çevresine polis bariyerleri yerleştirildi.

KOÇ AİLESİ RİCA ETTİ ÇALIŞMAYA BAŞLADIK
Cenaze namazını İstanbul Müftüsü Marmara İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Rahmi Yaran kıldıracak. Tatbikat Camisi'nde yapılan hazırlıklar hakkında bilgi veren Marmara İlahiyat Fakültesi Dekanı Ali Köse, "Koç Ailesi'nin ricası üzerine cenaze töreni için hazırlıklara başladık. Koç Ailesi hem komşumuz hem de camimize devamlı yardımları bulunan saygın bir aile" diye konuştu.

DAVUTOĞLU'NDAN TAZİYE ZİYARETİ
Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile Divan Otel'e gelerek Koç ailesine taziyede bulundu. Davutoğlu, "Türkiyemizin acı kaybı. Vefatı hepimizi derin üzüntüye gark etmiştir. Sayın Mustafa Koç çok önemli sosyal projelere de katkıda bulunmuş ve takdirle takip edilmiştir. Başlattığı projeler sahipsiz kalmayacaktır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koç için son hazırlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN