Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Wyndham İstanbul'u 'hub' yaptı

Giriş Tarihi: 31.1.2016
Wyndham İstanbul'u 'hub' yaptı
Dünya genelinde 71 ülkede 8 bine yakın oteliyle dünyanın en büyük otel zinciri olan Wyndham, Türkiye'de hedef büyüttü. Türkiye'nin en büyük yabancı otel yatırımcısı olan Wyndham Hotel Group, İstanbul'u Orta ve Doğu Avrupa'nın hub'ı (merkez) yaptı. Wyndham Group Başkan Yardımcısı Edwin Broers, İstanbul'u bölgenin merkezi haline getirdiklerini söyledi. Broers, "Türkiye faaliyet gösterdiğimiz ülkeler arasında en çok önem verdiğimiz lokasyon" dedi. Türkiye'de son iki yılda 16 olan otel sayısını yaklaşık 3 kat artırarak 43'e çıkardıklarını aktaran Broers, önümüzdeki iki yılda da benzer bir büyüme hedeflediklerini ifade etti.

EN MERAK EDİLEN ÜLKESİNİZ

Münferit terör olaylarının yatırım planlarını etkilemediğini ve bu yıl 9 yeni otel açacaklarını belirten Broers, "Türkiye güçlü bir ekonomiye sahip ve bu ivmeyi hızla yukarı taşıyor. Turizmdeki atakları takdire şayan. Şu an Avrupa'da tatil satın alma dönemi. Turizm Bakanı Mahir Ünal bey de Avrupa'daki fuarlara bizzat katılıyor. Avrupa basını bunu çok yakından takip ediyor. Bu çok zekice bir hamle ve ülke için çok iyi bir tanıtım" diye konuştu. Türkiye'nin Avrupa'da en çok merak edilen ülkeler arasında ilk sıralarda yer aldığını anlatan Broers, ülkeye olan ilginin her geçen gün arttığını kaydetti. Broers, "İngiltere, Hollanda ve Almanya'da yapılan anketlere göre İstanbul en çok merak edilen şehirler arasında ilk sırada yer alıyor. Sultanahmet saldırısı sonrasında yapılan anketlerde de durumun değişmediğini gözlemledik" dedi.

2016'DA 9 YENİ OTEL
Wyndham Hotel Orta ve Doğu Avrupa Franchise Operasyonları Direktörü İlhan Köse de grubun 2016'da 9 yeni otel açacağını söyledi. Köse, "Kayseri Erciyes, Balıkesir Kazdağları, Konya, Düzce ve Gümüşhane'de Ramada, İstanbul Taksim'de Days Inn, İstanbul Esenyurt ve Basın Ekspres'te Hawthorn Suites by Wyndham ve yine havalimanı yakınlarında Tryp by Wyndham markalarıyla 9 otel açacağız. Bu yıl sektöre toplam bin 96 oda kazandıracağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Wyndham İstanbul'u 'hub' yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN