Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memura 400 lira zam

Memurların derece zammını 15 Şubat'ta maaşında göreceğini belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, ekledi: Maaşlarda diğer zamlar ve derece artışıyla birlikte 400 liraya varan yükseliş olacak...

Giriş Tarihi: 1.2.2016 09:44
Memura 400 lira zam

Maliye Bakanı Naci Ağbal, memur zamlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Derece zammı ile ilgili sorular üzerine Ağbal, "2005'ten sonra ilk defa kamuya giren yaklaşık 1.2 milyon memurumuz var. Bunların bir derece düzenlemesinden yararlanma talebi vardı. Toplu sözleşmede bunu karara bağladık. 2005 sonrasında ilk defa kamuya giren memurlarımıza bulundukları dereceye göre bir dereceyi 15 Ocak itibarıyla verdik" dedi. Derece artışına bağlı olarak kişinin ücretinde ne kadar artış olacağının o kişinin kadro unvanına, derecesine ve görevine bağlı bulunduğunu belirten Ağbal, bu kapsamda bir rakam vermenin mümkün olmadığını ifade etti.

HERKESTE FARKLI

Memurların maaşlarında, kişinin durumuna göre farklı olmak üzere, diğer artışlar ve derece artışıyla birlikte 400 liraya kadar varan artış olacağını kaydeden Ağbal, "15 Ocak'ta bu, onlar için kazanılmış bir hak olacak. İlk ayda emekli keseneği olarak buradaki artış SGK'ya gidecek ama 15 Şubat'ta ikinci maaşlarını aldıklarında, bu derece artışına bağlı ücret artışlarından da istifade edecekler" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memura 400 lira zam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN