Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul Modern'de 'akıllı rehber' dönemi

Turkcell, İstanbul Modern'de beacon teknolojisiyle rehberlik hizmetini hayata geçirdi. Hedef, gençleri sanata yönlendirmek

Giriş Tarihi: 2.2.2016
İstanbul Modern'de 'akıllı rehber' dönemi
Turkcell ve İstanbul Modern, akıllı telefon uygulamalarının bir rehber gibi kullanıldığı teknolojileri müze ziyaretçilerinin hizmetine sunuyor. İstanbul Modern, konum tabanlı Beacon teknolojisini kullanarak sanatseverlerin ilgilendiği eser ve sanatçılarla ilgili bilgileri önceden elde ederek özel davetler sunabilecek. Ziyaretçiler de müzeye girdikleri andan itibaren akıllı telefonları aracılığıyla eserler ve sanatçılarla ilgili detayları öğrenecek. Ziyaretçilerin bu bilgileri elde etmek için İstanbul Modern'in ücretsiz uygulamasını indirmesi ve akıllı telefonlarının bluetooth erişimini açmaları yeterli.

KONUM TABANLI ASİSTAN

Müzeyi açıldığından bu yana toplam 5.5 milyon, Turkcell ile işbirliğinin başladığı 2012'den sonra 2.5 milyon kişinin ziyaret ettiğini ve 600 bini aşkın katılımcı eğitim programlarından yararlandığını ifade eden İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, "Yenilenmiş mobil uygulamamızla izleyiciler eserleri ve sanatçıların dünyalarını daha iyi tanıma imkânı bulacak" diye konuştu. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ise Turkcellliler'in uygulamayı müze içinde kullanmaları durumunda internet paketlerinden düşmeyeceği müjdesini verdi. Terzioğlu, "Türkiye'nin ilk beacon bütünleşmiş müze uygulamasını hayata geçirdik. İstanbul Modern'i ziyaret edenlere Turkcell teknolojisi rehberlik edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Modern'de 'akıllı rehber' dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN