11 in lisansını iptal etti

Giriş Tarihi: 11.2.2016 11:17
EPDK 11 şirketin lisansını iptal etti

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (), petrol, elektrik, doğalgaz sektöründe faaliyet göstermek üzere 13 e lisans verirken, 11 şirketin lisansını sonlandırdı.

'nın Kurul kararları 'de yayımladı. Buna göre, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 4 e üretim lisansı, 4 şirkete de tedarik lisansı verdi. Kurul aynı zamanda 4 şirketinde üretim lisansını iptal etti.

EPDK, Doğal Gaz Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 30 yıl süreyle geçerli olmak üzere Socar Turkey LNG Satış Anonim Şirketi'ne Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) Lisansı verirken, Ataerk Akaryakıt Çimento İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin Sıkıştırılmış Doğalgaz Satış Lisansı ile Osman Türkoğlu Nakliyat Otomotiv ve Gıda Ürünleri Ticaret Sanayi Limited Şirketi'nin İletim Lisansı'nı feshetti.

Öte yandan Kurul, Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde High Petrokimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne 10 yıl süreyle Madeni Yağ Lisansı verirken, 4 şirketin de İhrakiye Teslimi, Madeni Yağ, Depolama ve İşleme Lisansını sona erdirdi.

Kurul, son olarak Petrol Gazları Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Asya Gaz Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi, NARGAZ LPG Dolum Tevzii İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile TP Petrol Dağıtım Anonim Şirketi'ne 15 yıl süreyle kullanılmak üzere LPG Dağıtıcı Lisansı verirken, Argaz Lpg Dolum Tevzii İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin LPG Dağıtıcı Lisansını iptal etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EPDK 11 şirketin lisansını iptal etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN