Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EPDK Başkanından önemli açıklama

Giriş Tarihi: 11.2.2016 16:35 Güncelleme Tarihi: 11.2.2016 16:59
EPDK Başkanından önemli açıklama

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, elektriğe yüzde 6,8'in çok üzerinde zam yapıldığı iddialarını kesin bir dille yalanladı.

A Haber'e önemli açıklamalarda bulunan EPDK Başkanı "Bazı kesimler spekülasyon yapıyor" dedi, " Eğer 1 kuruş fark almışlarsa biz tüketicinin adına bunu bütün dağıtım şirketlerinden alırız" ifadesini kullandı. EPDK Başkanı, akaryakıt fiyatları ve doğalgaz ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

BİR KURUŞ FARK VARSA BUNU ALIRIZ

'Bir kuruş eğer bir fark almışlarsa biz tüketicinin adına bunu bütün dağıtım şirketlerinden alırız. Bazı yayın organları özellikle kafa karıştırmak istiyorlar, hepsi gerçek dışı. Gerçek olan tek bir şey var o da , %6.8 nihai fiyatlar bazında elektriğin fiyatının yükselmesi. Kimisi %20 diyor, kimisi %30 diyor bazıları da % 250 diyor, el insaf!'

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz "Bir kuruş fark varsa bunu alırız"


AKARYAKIT FİYATLARI DÜŞTÜ

EPDK Başkanı, akaryakıt fiyatlarını yakından takip ettiklerini söyledi. Petrol fiyatlarındaki düşüşün akaryakıt fiyatlarına yansımadığı yönündeki eleştiriler de Yılmaz'ın gündemindeydi.

'Düşmedi demekte çok vicdani bir şey değil. Benzindeki fiyatın 97- 98 kuruş olarak düştüğünü biliyorum. İki sene önce motorinin fiyatı 4,65'ti. Bugün 3,40 kuruş.'

KAYIP - KAÇAK BEDELİ ALINMALI

Kaçak elektrik kullanımına dikkat çeken Yılmaz, dağıtım şirketlerinin, kayıp-kaçak bedelini tüketiciden almak zorunda kaldığını söyledi, "Kaçak elektrik kullanan komşusuna maddi zarar verir" dedi.

'Yargıtay'dan bir karar çıktı, hakem heyetlerinin kararı üzerine, bunun tüketiciden alınmaması yönünde. Böyle bir şey sürdüremezsiniz, dağıtım sisteminde kayıp-kaçak olacak ve bu kayıp kaçağı kimse karşılamayacak, yüzde 2-3 gibi karlar ile siz %10 gibi bir yükü kaldıracaksınız. Böyle bir şey sürdürülebilir bir şey değil.'

DOĞALGAZ SIKINTISI YAŞAMADIK

'Bu sene soğuk hava şartlarına rağmen, doğalgaz ve elektrikte her hangi bir sıkıntı yaşamadık. Kimse her hangi bir gaz sıkıntısından dolayı, soğukta da kalmadı. Vatandaşlarımızı da üşütmeden, enerji kısıtı yaşanmaması noktasında da ciddi gayretler göstermekteyiz'.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EPDK Başkanından önemli açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN